PocketBook Ink Pad: czytaj na ośmiu calach

Co lepsze czytnik czy książka? Nieco ponad 30% osób zapytanych przez firmę PocketBook zadeklarowało, iż chętniej sięgają po nowoczesne rozwiązanie, ale tradycyjna książka cieszy się lojalnością co siódmego respondenta.

Jedną z zalet przemawiających na korzyść papierowych książek jest wygodny format stron. Jednak ze względu na swoją wagę część książek jest mało komfortowymi towarzyszami podróży.

„Alternatywą może być czytnik e-booków

przekonuje wyjaśnia Maksym Zhelezniak, Szef Działu Sprzedaży PocketBook S.A. na obszar Europy Środkowej i Wschodniej.

„Oczywiście można usłyszeć zarzuty, iż wyświetla tylko część tekstu i trzeba często zmieniać na nim strony. Czy istnieje zatem rozwiązanie optymalne? Może nim być PocketBook Ink Pad –urządzenie wyposażone w wyświetlacz E Ink, którego rozmiar 8 cali jest zbliżony do standardowej wielkości książki”

mówi Zhelezniak prezentując nietypowy czytnik.

Urządzenie ma wymiary 195,5х162,8х7,3 mm i waży zaledwie 350 g – to tyle, co średniej wielkości papierowa książka. Jednak w jego wnętrzu zmieści się nie tylko kilkadziesiąt stron, ale nawet 2000 e-booków. Dodatkowe wyposażenie w postaci przedniego podświetlenia, możliwości dodawania notatek, czy korzystania z preinstalowanych słowników stanowią kolejne zalety tego rozwiązania.

Pomimo niestandardowych rozmiarów użytkownicy PocketBook Ink Pad mogą z niego swobodnie korzystać, przerzucając strony za pośrednictwem przycisku mieszczącego się w ramce okalającej ekran. Wyświetlany obraz ma rozmiar 162,4 x 121,8 mm i mieści około 220 słów na stronie w wygodnym rozmiarze 40 punktów. Rozmiar ten pozwala także na wygodnie korzystanie z klawiatury niezależnie od tego, czy treść jest prezentowana w pionie, czy poziomie. Ponadto czytnik ma najwyższą w swojej klasie rozdzielczość 1600 x 1200 i 250 dpi. Parametry te pozwalają płynnie zmieniać wielkość wyświetlanego obrazu czy tekstu z zachowaniem oryginalnej ostrości.

Długo oczekiwane rozwiązanie, świetnie sprawdzające się podczas czytania magazynów, specjalistycznej literatury, komiksów czy pracy z grafami i tabelami, jest już dostępne w ofercie oficjalnego dystrybutora 71media. Cena urządzenia to 829 zł.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.