Programować może każdy

Już w poniedziałek, 8 grudnia rozpoczyna się Tydzień Edukacji Informatycznej, podczas którego w trakcie "Godziny Kodowania" (Hour of Code) firma Microsoft wraz z Code.org będzie uczyć programowania dzieci i młodzież z całego świata.

Poprzednia edycja tego wydarzenia zgromadziła 46 mln osób na całym świecie – w tym roku organizatorzy akcji chcą zainspirować do poznania tajników kodowania 100 milionów uczniów.

Godzina Kodowania to globalna akcja, w której udział biorą uczniowie z ponad 180 krajów. Między 8 a 12 grudnia Microsoft będzie uczył dzieci i młodzież programowania według scenariuszy przygotowanych dla każdej grupy wiekowej. Inicjatywa jest wspierana przez takie osoby jak: Bill Gates, Mark Zuckerberg czy Chris Bosh.

„Wiedza o technologii informatycznej daje najlepsze możliwości rozwoju na świecie” — podkreślił Satya Nadella, dyrektor zarządzający firmy Microsoft.

Już dziś ponad 80% inwestorów Venture Capital uważa, że rozwój aplikacji mobilnych jest szczególnie ważny, zaś 74% start-upów docenia umiejętności związane z rozwiązaniami chmurowymi. Microsoft chce udowodnić, że programowanie może być dziecinnie proste, a przygodę z kodowaniem można rozpocząć mając nawet sześć 6 lat.

Pod koniec listopada br. Microsoft zorganizował bezpłatne szkolenia online z programowania dla polskich nauczycieli i wolontariuszy, którzy od 8 do 12 grudnia przeprowadzą warsztaty dla uczniów w całej Polsce.

Więcej szczegółów o akcji jest dostępnych pod adresem www.hourofcode.com/pl.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.