Samsung Galaxy S6: pierwsze potwierdzone informacje

Czasami dziennikarstwo technologiczne i dziennikarstwo śledcze mają ze sobą trochę wspólnego. W tym przypadku rzeczywiście tak jest.

Na początku oczywiście zaznaczamy, że nadal poruszamy się w kręgu informacji nieoficjalnych. Są to jednak informacje potwierdzone, choć… w dość specyficzny sposób. Chodzi bowiem o opis próbek telefonów przeznaczonych nie do sprzedaży, ale do testowania i dalszego rozwoju, jakie wysłane zostały z Korei Południowej do Indii (lotnisko w Delhi). Nazwa kodowa tego modelu to SM-G430 i wiele wskazuje na to, że mamy do czynienia właśnie z przyszłym Samsungiem Galaxy S6.

Z samego opisu wynika, że będzie to telefon wyposażony w 5,5-calowy ekran oraz pojedynczy slot na karty SIM. Dzięki nazwie kodowej udało się także uzyskać kolejne informacje – rozdzielczość ekranu to Full HD (1080×1920 pikseli), co przeczy wcześniejszym plotkom o rozdzielczości 4K. Procesor nowego telefonu to prawdopodobnie Qualcomm Xiaolong 801 (taktowanie 2,5 GHz), zaś główny aparat ma mieć rozdzielczość 20 mln pikseli i piksele o proporcjach boków 1:1.

Dla porządku: zdjęcie, którego użyliśmy w tym artykule, przedstawia Samsunga Galaxy S6, ale jest to jedno z wielu jego wyobrażeń krążących w Sieci.

0
Źródło: samsungmobile.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.