Samsung: ofensywa systemu Tizen powoli nabiera rozpędu

Choć firma Samsung znana jest z wykorzystywania Androida w swoich urządzeniach mobilnych, cały czas stara się również delikatnie promować swój własny (ale również otwarty!) system operacyjny.

W czerwcu tego roku informowaliśmy o zaprezentowaniu pierwszego smartfonu z systemem Tizen, natomiast później pojawiły się pierwsze informacje o wprowadzeniu telefonów pracujących pod kontrolą tego systemu na rynek rosyjski i indyjski. Wygląda jednak na to, że koreański producent ogromnie obawia się falstartu i wprowadzenia do sprzedaży produktu, który nie będzie jeszcze w pełni dopracowany. Tak przynajmniej tłumaczył decyzję skasowania planów ekspansji Tizena na rynku rosyjskim jeden z pracowników firmy.

Ostrożność jest w tym przypadku jak najbardziej uzasadniona – nie da się drugi raz zrobić dobrego pierwszego wrażenia, więc rynkowa premiera smartfonów z systemem Tizen musi, po prostu musi być dużym sukcesem. Tak jak ma to miejsce w przypadku inteligentnych zegarków Samsunga, z których najnowszy i najbardziej zaawansowany Gear S sprzedaje się naprawdę nieźle.

Kolejnym krokiem ofensywy mają być właśnie smartfony. Jak donoszą koreańskie media, 10 grudnia ma się odbyć oficjalna konferencja prasowa Samsunga, na której ogłoszone zostanie wprowadzenie na rynek indyjski pracującego pod kontrolą Tizena smartfonu o nazwie Samsung Z1. Nie zostały poddane jego dane techniczne, ale być może odpowiadają one opisywanemu przez nas wcześniej modelowi Samsung Z.

Ale na tym nie koniec. Jak mówią pogłoski, system Tizen znajdzie się w tym roku „na pokładzie” również innych urządzeń Samsunga, takich jak… telewizory. Wygląda na to, że 2015 rok będzie z perspektywy koreańskiego producenta właśnie rokiem systemu Tizen…

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.