Słuchawki, które ładnie grają i… analizują twoje treningi

Słuchawki douszne BioSport, opracowane w ramach współpracy firm SMS Audio i Intel, są już dostępne w sklepach. Słuchawki cechują się rozwiązaniami technicznymi, mającymi zapewnić wysokiej jakości dźwięk i jednocześnie zbierać istotne informacje o postępach w treningach.

W mierzące tętno słuchawki wbudowano czujniki biometryczne, rejestrujące dane związane z aktywnością sportową, co pozwala użytkownikom na śledzenie celów i postępów tak, by osiągnąć maksymalną wydajność fizyczną.

Najważniejsze cechy:

  • BioSport to zbieranie danych dzięki konstrukcji zamocowanej wokół ucha, przez co urządzenie znajduje się głębiej w kanale usznym i może nieprzerwanie monitorować akcję serca w czasie rzeczywistym. Wbudowany czujnik optyczny stale mierzy tętno, a jednocześnie dynamicznie eliminuje zakłócenia wywoływane przez ruch ciała podczas treningu.
  • BioSport wyposażono w rozwiązanie, która umożliwia zasilanie słuchawek i funkcji biometrycznego monitoringu przez zwykły przewód zakończony pozłacaną wtyczką audio jack 3,5 mm, dzięki czemu użytkownicy mają pełną swobodę użytkowania. Słuchawek nie trzeba zasilać bateryjnie.
  • BioSport to ponadprzeciętna wytrzymałość za sprawą zewnętrznej gumowej powłoki, chroniącej przed odpryskami i zarysowaniami. Stopień odporności słuchawek na pot i wodę spełnia standard IPX4.
  • Aby ułatwić kontrolowanie tętna, tempa, dystansu, wysokości i spalania kalorii, douszne słuchawki SMS Audio BioSport będą zgodne z popularną aplikacją do ćwiczeń RunKeeper, natomiast wsparcie innych aplikacji planowane jest na rok 2015.

Słuchawki douszne BioSport są już dostępne w następujących krajach:

Słuchawki BioSport dostępne są w sportowych kolorach: niebieskim, żółtym i szarym; wraz z nimi kupujący otrzymuje bezpłatną wersję próbną aplikacji do ćwiczeń RunKeeper Elite, neoprenowy futerał oraz wkładki douszne i zamocowania w trzech rozmiarach. Słuchawki będą dostępne w wielu innych krajach w Europie w pierwszym kwartale 2015 r.

0
Źródło: Intel
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.