Szukasz taniego smartfona Dual SIM? Sprawdź nasz ranking!

Zupełnie nowy ranking w 100 procentach oparty na testach wykonanych w laboratorium CHIP.

Absolutnie unikatowe jest także to, że większość prezentowanych modeli to tak zwane B-brandy, czyli smartfony firmowane przez mniej znane, często polskie (!) firmy. Pod względem wyposażenia i możliwości nierzadko dorównują one znanym i reklamowanym szeroko A-brandom, takim jak smartfon Samsung, LG czy Sony, ale… są od nich wielokrotnie tańsze. Średnia cena smartfona prezentowanego w tym rankingu (bez umowy z operatorem) to niecałe 550 zł!

Z drugiej strony warto zauważyć, że tak zwane „markowe” telefony też mają pełny dostęp do naszego nowego rankingu – wystarczy, jeśli będą obsługiwały dwie karty SIM. Wielu znanych producentów unika jednak tego typu rozwiązań lub też wprowadzają je w modelach, które nie są dostępne w Europie. Szkoda, ponieważ drugi slot na kartę SIM pozwala nie tylko zwiększyć możliwości telefonu, ale i równocześnie zmniejszyć koszty jego użytkowania (np. w sytuacji, w której jedna z kart przeznaczona jest na transfer danych).

Nasz test wygrał naprawdę udany i dobrze wyposażony Prestigio MultiPhone PAP7600 DUO (na zdjęciu powyżej). Stawka była jednak bardzo wyrównana – różnica w punktacji w pierwszej 20-tce telefonów to zaledwie 10 punktów (na 100 możliwych).

W kategorii ECONO pierwsze miejsce należy za to do telefonu Lark Cirrus 4. Nie jest najtańszy, ale należy do jednych z najtańszych telefonów w naszym rankingu.

Pełny ranking, obejmujący w tym momencie aż 39 modeli smartfonów Dual SIM,
znajdziecie pod tym linkiem.