To ile będzie kosztował ten Windows 10?

Firma Satyi Nadelli odchodzi od tradycyjnego pobierania opłat za licencje na oprogramowanie. System Windows jest już darmowy dla urządzeń o przekątnej ekranu niższej niż dziewięć cali. Czy "Dziesiątka" będzie w pełni darmowa?

Darmowy Windows 10? To by było coś. Microsoft jednak nie jest instytucją charytatywną, jego nadrzędnym celem jest maksymalizacja zysków. Nadal nie mamy oficjalnych wieści na temat cen nowego systemu operacyjnego i nie wiemy w jaki sposób będzie licencjonowany. Kevin Turner z Microsoftu, podczas konferencji Credit Suisse, dał nam jednak do zrozumienia, że idą zmiany.

Znajdujemy nowe metody na zarabianie na konsumentach używających urządzeń elektronicznych. Uczymy się, rozwijamy się, jesteśmy z dnia na dzień coraz mądrzejsi. Wciąż jednak mamy wiele do nauki, ale wkrótce będziemy mieli coś do ogłoszenia. Porozmawiamy o naszym nowym modelu biznesowym najprawdopodobniej już na początku przyszłego roku — stwierdził Turner. Dodał też, że Microsoft nie zamierza przestać zarabiać na Windows, co oznacza, że z całą pewnością nie będzie on w pełni darmowy.

Według krążących po Sieci plotek, które w żadnym razie nie są oficjalnymi informacjami, sam Windows ma być darmowy, jednak jego dodatkowe funkcje, takie jak obsługa Active Directory, mają być płatne.

0
Źródło: Geekwire
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.