Xbox One w końcu wygrał z Sony PS4

Wyniki sprzedaży pięciu najważniejszych modeli konsol podczas promocji związanych z Czarnym Piątkiem nie pozostawiają żadnych wątpliwości, kto jest zwycięzcą.

To najważniejsze zastrzeżenie, jakie trzeba na początku zaznaczyć – wyniki dotyczą rynku amerykańskiego i to w bardzo specyficznym okresie przedświątecznych wyprzedaży pod hasłem „Czarnego Piątku”. Cudzysłów jest jak najbardziej na miejscu, bo z roku na rok zaczynają się one coraz wcześniej i trwają coraz dłużej, w niektórych sklepach nawet kilka tygodni.

Jak wynika z danych przygotowanych przez agencję InfoScout, bezapelacyjnym zwycięzcą okresu tych wyprzedaży jest Xbox One – stanowił ponad 50% wszystkich sprzedanych modeli konsol dla graczy. Drugie miejsce przypadło Sony PS4 (31%), a trzecie – i to nadal z całkiem niezłym rezultatem – konsoli Xbox 360 (9%). To bezapelacyjne zwycięstwo urządzeń Microsoftu w bardzo ważnym, przedświątecznym okresie sprzedaży.

Warto jednak zauważyć, że najbardziej popularna ze sprzedawanych wersji Xboxa One kosztowała 329 dolarów, podczas gdy za PS4 trzeba było zapłacić 399 dolarów. No i jest jeszcze druga strona medalu – generalnie lepiej sprzedaje się nadal Sony PS4 i Microsoft będzie się jeszcze musiał sporo natrudzić, by to zmienić. Ale jakiś krok w tym kierunku został właśnie uczyniony.

0
Źródło: infoscout.co
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.