Xiaomi Arch: z dwoma wygiętymi bokami ekranu!

Xiaomi pokaże (być może...) pierwszy na świecie smartfon wyposażony w ekran z dwoma wygiętymi krawędziami.

Zdjęcie tego smartfonu zostało wykryte na plakacie reklamowym firmy Xiaomi. Widnieje na nim nazwa modelu: „arch”, a przede wszystkim widoczny jest niezwykły kształt ekranu tego urządzenia, z symetrycznie wygiętymi krawędziami po lewej i po prawej stronie. Innymi słowy, jest to koncepcja, którą w praktyce zrealizował już Samsung w modelu Note 4 Edge, ale wykorzystana nie na jednym, ale na dwóch bokach ekranu.

Jak pokazuje zdjęcie (choć prawdopodobnie jest to raczej grafika naśladująca zdjęcie), obie wygięte krawędzie mogą służyć do wyświetlania drobnych informacji lub ikon najważniejszych, najczęściej wykorzystywanych aplikacji. Jak wiemy, w przypadku smartfonu Samsunga zastosowanie wygiętego boku ekranu może być jednak dużo bardziej wszechstronne, począwszy od wyświetlania linijki czy zegarka, a skończywszy na listwach narzędziowych w różnego typu programach. Dwie zagięte krawędzie dadzą niewątpliwie jeszcze szersze pole do popisu projektantom interfejsu urządzenia.

W całej tej historii najbardziej niepewna jest jednak kwestia podstawowa – to, czy kiedykolwiek rzeczywiście ujrzymy realnie istniejący smartfon Xiaomi Arch. W tym momencie, na podstawie jednego plakatu reklamowego, ciężko się domyślić, czy jest to tylko prezentacja pewnego ambitnego konceptu, czy też pierwszy nieoficjalny przeciek na temat urządzenia, które naprawdę wejdzie niebawem do produkcji.

Źródło: gizmochina.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.