ZTE Star 2 obsłużysz praktycznie bez użycia rąk

Nie ma szybszego i bardziej dokładnego interfejsu niż ten znany z ekranów dotykowych. Ale zdarzają się wyjątkowe sytuacje, w których przydają się także komendy głosowe. Nowy smartfon ZTE może się pochwalić szerokimi możliwościami w tym zakresie.

ZTE Star 2 posiada 5-calowy ekran o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli, czterordzeniowy procesor Snapdragon 801 taktowany zegarem 2,3 GHz, 2GB RAM-u, łączność LTE i akumulator o pojemności 2300 mAh. To jednak nie parametry tego urządzenia są tu najciekawsze, a jego funkcjonalność.

Producent przy okazji produkcji smartfona wprowadził aż 1000, patentów z czego 158 dotyczy obsługi głosem. Może nie do końca za pomocą komend głosowych wykorzystamy pełny potencjał urządzenia, ale z pewnością będzie to interakcja o wiele bardziej zaawansowana niż w przypadku konkurencyjnych rozwiązań. Już sam fakt, że interfejs głosowy nie wymaga połączenia z Internetem trzeba zaliczyć na plus. Używając komend głosowych odpalimy wszystkie aplikacje, wyślemy wiadomości tekstowe (nawet przy równoczesnym odtwarzaniu muzyki) i wybierzemy kontakt podnosząc słuchawkę do ucha i wypowiadając imię danej osoby.

Powyżej warto obejrzeć „filmowy” zwiastun urządzenia skupiający się właśnie na obsłudze komend głosowych. Cena smartfona została ustalona na około 400 dolarów. Więcej na temat ZTE Star 2 powinniśmy dowiedzieć się podczas zbliżających się targów CES.

Źródło: Gadgets.ndtv
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.