Acer: nowe smartfony z Windows

Pokazany w 2012 roku Acer W4 był – jak do tej pory – ostatnim modelem tej firmy wyposażonym w mobilną wersję "okienek". Ale to ma się zmienić – już niebawem.

Za słowem „niebawem” kryje się oczywiście najważniejsza obecnie impreza branży technologii mobilnych, czyli Mobile World Congress 2015 w Barcelonie. W tym roku odbędzie się on między 2 a 5 marca – i właśnie wtedy zobaczymy nowy smartfon Acera z systemem operacyjnym Microsoftu. Tę informację potwierdził sam prezes firmy Acer – Jason Chen.

Szef Acera przyznał równocześnie, że ta gałąź produkcji firmy nie przynosi jeszcze spodziewanych zysków, ale zadeklarował, że Acer zamierza spokojnie rozwijać swój dział smartfonów i równocześnie zacieśniać współpracę z najważniejszymi operatorami sieci telefonii komórkowych na całym świecie. Dodał, że swojego miejsca na rynku Acer szukać będzie raczej wśród tańszych urządzeń, nie wdając się w rywalizację z topowymi smartfonami innych producentów.

Z dużym optymizmem Chen wypowiadał się również na temat Chromebooków. Udział tych urządzeń w całościowej dystrybucji notebooków Acera zwiększył się z około 10 procent w 2013 roku do ponad 30 procent – i nadal rośnie.

Na zdjęciu powyżej widnieje Acer W4 – jak na razie ostatni smartfon tej firmy z systemem Microsoftu.

0
Źródło: digitimes.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.