Apple i Google wprowadzają sankcje wobec Rosji

Branża IT również przestanie świadczyć swoje usługi na półwyspie krymskim. Spowodowała to decyzja Baracka Obamy, który 19 stycznia zdecydował się na zatwierdzenie kolejnych sankcji wobec Rosji.

Nowe sankcje zabraniają handlu amerykańskimi towarami, techniką i usługami na terytorium Krymu. Dla krymskich internautów i właścicieli stron internetowych są to bardzo, bardzo złe wiadomości. Apple po prostu wycofuje ze sprzedaży swoje wszystkie produkty i usługi. Jednak, jeśli ktoś nie posiadał sprzętu Apple, to niewiele go ta zmiana obejdzie. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku usług Google. Wszystkich usług Google. Z Krymu zniknie możliwość zarabiania w programach AdWords i AdSense, oraz brak możliwości instalowania jakichkolwiek, nawet bezpłatnych, aplikacji na Androida. Jedyne, co „zostawia” Google to wyszukiwarka i usługa Mapy Google – obie usługi cieszą się na Krymie minimalną popularnością, gdyż większość woli korzystać z usług firmy Yandex.

Powyższe sankcje, w połączeniu z rosyjskimi planami na temat podziału Internetu na trzy rodzaje sieci (z czego tylko jedna nowa sieć miałaby kontakt z serwerami stojącymi za zachodnią granicą Rosji) sprawią, że Internet się nieco zmniejszy. Dla zwykłych obywateli nie jest to dobra wiadomość.

0
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.