Co powstanie w wyniku połączenia rozwiązań AMD i QNAP?

Nowy 8-zatokowy system QNAP TVS-863+ Turbo vNAS jest przystępnym, wysoko wydajnym rozwiązaniem NAS dla niewielkich firm, które ponadto oferuje obsługę standardu 10 GbE, sprzętowo akcelerowane kodowanie, wirtualizację i znakomite możliwości graficzne.

Firma AMD ogłosiła, że procesor AMD Embedded Serii G w formie układu SoC (system-on-a-chip) będzie napędzał nowe systemy TVS-863+ i TVS-x63 produkowane przez QNAP, dostawcę jednych z najlepszych systemów NAS (network attached storage). Ta platforma została zaprojektowana dla klientów z małych i średnich przedsiębiorstw (SMB – small/medium business), a nawet mikroprzedsiębiorstw często funkcjonujących w domach (SOHO – small office / home office). Seria urządzeń TVS-x63+ jest ponadto przystępną opcją w kategorii 4- / 6- / 8-zatokowych serwerów NAS z obsługą interfejsu sieciowego 10 GbE i akcelerowanego sprzętowo kodowania.

Procesor AMD Embedded Serii G (dotychczas określany nazwą kodową „Steppe Eagle”) w platformie QNAP to taktowanie na poziomie 2,4 GHz, obsługa nawet 16 GB pamięci RAM, zintegrowane silnik kodujący i karta graficzna o możliwościach typowych dla zewnętrznych odpowiedników oraz kontroler interfejsów I/O w jednym mikroukładzie.

System QNAP TVS-x63+ Turbo vNAS jest wyposażony w czterordzeniowy procesor 2,4 GHz z obsługą interfejsu 10 GbE, wirtualizacji w technologii AMD-V oraz z akcelerowanym sprzętowo silnikiem kodowania o przepustowości ponad 400 MB/s i kartą graficzną AMD Radeon. Platforma ta oferuje klientom scentralizowany magazyn do przechowywania, udostępniania, zabezpieczania i zarządzania danymi, a także wszechstronne zastosowania biznesowe. Ponadto platforma ta zapewnia również szereg konkurencyjnych funkcji, w tym:

  • Interfejs 10 GbE, który jest przydatny do wykonywania szybkich kopii bezpieczeństwa, udostępniania oraz edycji wideo.
  • 256-bitowe i w pełni zgodne ze standardem AES szyfrowanie dla lepszego zabezpieczenia danych.
  • Technologia QNAP QvPC umożliwiająca uruchomienie wielu maszyn wirtualnych obsługujących rozdzielczość 4K.
  • Sieciowy system nagrywania do realizowanego w czasie rzeczywistym monitoringu, nagrywania, odtwarzania, powiadomień o alarmach i Inteligentnej Analityce Wideo (IVA), dzięki czemu można chronić zasoby i własność firmy przy wykorzystaniu wspieranych kamer IP.
  • Wykorzystujące akcelerację sprzętową transkodowanie wideo realizowane w locie i/lub w tle.
  • Dwa porty HDMI z obsługą dźwięku HD w trybie 7.1 dla entuzjastów wideo.

Nowe systemy QNAP z serii TVS-x63+ Turbo vNAS będzie dostępny u większości sprzedawców jeszcze w tym miesiącu.

0
Źródło: AMD
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.