Drukarka 3D z… gazetki

Wystarczy zerknąć na witrynę kiosku, by zobaczyć, że wszelkie serie dla kolekcjonerów mają się świetnie. O ile modele kolejek, figurek czy akcesoriów dla rysowników nikogo nie dziwią, tak widok drukarki 3D jest dość niecodzienny.

Drukarki 3D bowiem to sprzęt na tyle nowy pod względem technologii, że jeszcze ciągle utrzymujący wysoką cenę. Nie przedarły się on jeszcze do świadomości „przeciętnego zjadacza chleba”. Być może jednak wkrótce się to zmieni.

W Wielkiej Brytanii uruchomiono nowy cykl gazety dla kolekcjonerów, w którym do każdego numeru dołączona będzie część maszyny, szczegółowa instrukcja oraz różnorodne informacje na temat technologii, oprogramowania (wraz z poradnikami) i nowych trendach dotyczących druku 3D.

„3D – Create & Print” będzie się ukazywać co tydzień w kioskach w cenie 6,99 funtów (dwa numery będą miały wyższą opłatę – 14,99 funta- ze względu na dołączone materiały). Po 90 numerach złożone przez nas urządzenie będzie potrafiło wydrukować obiekty o maksymalnych rozmiarach 14 x 14 x 13,5 cm z najbardziej popularnych obecnie materiałów – PLA i ABS. Przeliczając na szybko poniesione koszty „kolekcjonerski” model drukarki wyniesie Brytyjczyków około 645 funtów (3638 zł), a zatem wcale nie jest tak tanio, jak mogłoby się wydawać. Z drugiej jednak strony cały wydatek rozłożony jest na raty, a zatem nie będzie odczuwalny. No i do tego dochodzi frajda z samodzielnego składania oraz wiedza, którą będziemy mogli zabłysnąć. Ciekawe jakim powodzeniem będzie cieszyła się ta seria…

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.