Fuhu Nabi Big Tab: bo rozmiar jednak ma znaczenie

43", 55", 65" – takie rozmiary kojarzą nam się wyłącznie z telewizorami. Jednak Fuhu zamierza wprowadzić do sprzedaży tablety, które będziemy mogli sobie równie dobrze powiesić w salonie i traktować jak multimedialne centrum rozrywki. Czy to ma sens?
Podczas targów CES Nvidia zaprezentowała swój nowy procesor dedykowany urządzeniom mobilnym – Tegra X1. I choć o urządzeniach Fuhu trudno myśleć właśnie w tej kategorii to jednak to właśnie one będą jednymi z pierwszych tabletów wyposażonych w najnowszą Tegrę.
Producent zamierza wprowadzić w czwartym kwartale tego roku cztery urządzenia działające na systemie Android. Dwa „mniejsze” warianty – o przekątnej ekranu 32″ i 43″ – wyświetlą nam obraz w rozdzielczości Full HD, a Tegrę X1 będą wspierać 2 GB pamięci operacyjnej. Z kolei dwa kolejne modele – o przekątnej 55″ i 65″ – wyświetlą nam już obraz w rozdzielczości 4K, a Tegrę X1 wspierać będą 4 GB pamięci RAM. Wszystkie urządzenia zostaną wyposażone w moduł Bluetooth, NFC i wejście HDMI.
Najtańszy tablet ma kosztować 699 dolarów – najdroższy aż 3999 dolarów. W szkołach czy w salach konferencyjnych takie urządzenia mogłyby z powodzeniem spełnić swoją rolę. W domach jakoś trudno mi sobie to wyobrazić. A Wy jak sądzicie? Zabawa na stojąco przy takim urządzeniu ma sens?
0
Źródło: Ubergizmo.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.