HTC Re – spełnienie marzeń vlogerów?

HTC poinformował podczas targów CES, że jego nowa kamera Re umożliwia streaming, czyli transmisję na żywo poprzez YouTube. Teraz użytkownicy mogą łatwo dzielić się każdą chwilą. Wystarczy podłączyć kamerę do własnego kanału na YouTube i przesłać link do transmisji na żywo do widzów na całym świecie.

Użytkownicy urządzeń z Androide będą mogli skorzystać z nowej funkcji transmisji na żywo, pobierając uprzednio bezpłatną aktualizację aplikacji Re w sklepie Google Play. Nowa funkcja da użytkownikom możliwość nie tylko prostego nagrywania filmów, ale również przeżywania szczególnych chwil i wydarzeń wspólnie z osobami, które nie mogły im towarzyszyć. Przyjaciele z całego świata i podróżujący członkowie rodziny nie będą już żałować, że ominęła ich ta wyjątkowa chwila. Nieco później w pierwszym kwartale 2015 r, bezpłatna aktualizacja zostanie udostępniona także użytkownikom systemu iOS.

Dodatkowo, kamera zapisuje nagrania nie tylko na własnej karcie pamięci microSD, ale także tworzy kopie zapasową w smartfonie oraz chmurze.

Z poziomu aplikacji Re należy zalogować się na swoim koncie na YouTube i uaktywnić streaming na żywo. Przesyłanie obrazu można rozpocząć tuż po weryfikacji danych. Materiał, który użytkownik chce udostępnić, jest transmitowany bezpośrednio z Re do smartfonu, który następnie przekazuje go do kanału na YouTube. Aby zaprosić inne osoby do udziału w wydarzeniu, wystarczy wysłać link do transmisji za pośrednictwem wiadomości SMS albo opublikować w serwisie społecznościowym. Jeśli odbiorcy zaproszenia nie będą mogli obejrzeć relacji na żywo, łącze pozostanie aktywne nawet po jej zakończeniu.

Co więcej, widzowie nie muszą mieć własnego konta na YouTube, żeby móc oglądać transmisję na żywo. Może być ona nadawana w trybie publicznym, w którym wideo jest dostępne dla każdego, kto tylko dysponuje linkiem lub znajdzie ją na YouTube, albo w trybie prywatnym, w którym dostęp do relacji mogą uzyskać tylko wybrane osoby.

Zgodnie ze specyfikacją, kamery RE można używać pod wodą do głębokości jednego metra nie dłużej niż 30 minut.

0
Źródło: HTC
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.