Lumix TZ70 zacnym kompanem w podróży

Firma Panasonic wprowadziła dziś na rynek najnowsze modele kompaktowych aparatów fotograficznych z serii Lumix TZ: Lumix TZ70 i Lumix TZ57. Obydwa modele aparatów, wyposażone w zoom optyczny i obiektywy Leica.

Lumix TZ70 jest wyposażony w wysokoczułą matrycę MOS o rozdzielczości 12,1 megapikseli, ultraszerokokątny 24‐milimetrowy obiektyw Leica DC VARIO-ELMAR i 30‐krotny zoom optyczny. Dzięki większemu polu widzenia niż w aparacie z 28‐milimetrowym obiektywem Lumix TZ70 pozwala łatwo kadrować i rejestrować szerokokątne ujęcia, takie jak rozległe wakacyjne krajobrazy.

Inteligentny zoom umożliwia uzyskanie 60‐krotnego zbliżenia bez widocznego uszczerbku na jakości zdjęcia. Zaawansowana pięcioosiowa hybrydowa optyczna stabilizacja obrazu (HYBRID O.I.S.+) ma eliminować problemy wynikające z drżenia ręki nawet przy bardzo dużych zbliżeniach.

Procesor obrazu Venus Engine umożliwia filmowanie w jakości Full HD 1920 x 1080 50p (PAL) w formacie AVCHD Progressive.

W aparacie Lumix TZ70 zastosowano wysokoczułą matrycę MOS o rozdzielczości 12,1 megapikseli. Piksele tej matrycy są 1,5 raza większe niż w matrycy aparatu Lumix TZ60, dzięki czemu zdjęcia robione w ciemnej scenerii, na przykład w czasie spaceru po plaży w księżycową noc, mają być ostre i wyraźne. Lumix TZ70 może również zapisywać obraz w formacie RAW, którego konwersja pozwala uzyskać zdjęcia o znacznie wyższej jakości i ostrości, z minimalną ilością szumów.

Łatwo dostępne profesjonalne efekty

Pierścień sterujący na obudowie obiektywu aparatu Lumix TZ70 umożliwia ustawienie parametrów ujęcia. Płynna kontrola ekspozycji i zbliżenia pozwala skoncentrować się na perfekcyjnym wykadrowaniu zdjęcia i naciśnięciu przycisku migawki w najodpowiedniejszym momencie. Pierścień zapewnia także dostęp do często stosowanych ustawień, takich jak przysłona, prędkość migawki, ostrość, filtr i tryb sceny.

Lumix TZ70 jest również wyposażony w wizjer LVF o przekątnej 0,2 cala z czujnikiem oka. Wizjer o rozdzielczości 1166 tys. i pomaga przy fotografowaniu w ostrym słońcu, utrudniającym korzystanie z trzycalowego wyświetlacza LCD.

Napęd autofocusu działa z prędkością 240 kl./s w aparacie Lumix TZ70. Funkcja precyzyjnego ustawienia zakresu ostrości na ekranie aparatu umożliwia wyświetlenie obrazu z optymalną ostrością w trybie jej ręcznego ustawiania. Dzięki temu fotografujący ma pewność, że osiągnie zamierzony efekt.

Funkcje Creative Control i Creative Retouch oferują 15 efektów filtra, dzięki którym zdjęcia i materiał wideo można poddać stylistycznemu retuszowi zarówno w czasie fotografowania i filmowania, jak i późniejszej obróbki. Dostępne są między innymi następujące filtry: Expressive, Retro, Sepia i Soft Focus. Nowo wprowadzona funkcja filmu poklatkowego pozwala połączyć zdjęcia wykonane w określonych odstępach czasu w jeden plik filmowy MP4.

Funkcja poziomowania ujęcia wykrywa poziome linie na rejestrowanym obrazie nawet wtedy, kiedy aparat jest przechylony. Poziomowanie umożliwia uzyskanie stabilnych ujęć na przykład w trakcie filmowania spaceru po ruchliwym targowisku lub robienia zdjęć znad głowy.

Zintegrowane moduły Wi-Fi i NFC pozwalają udostępnić zarejestrowany materiał praktycznie z dowolnego miejsca na świecie. Korzystając z technologii NFC (Near Field Communication) lub kodu QR można w ciągu kilku sekund połączyć aparat ze smartfonem lub tabletem.

Aparatem podłączonym do smartfona lub tabletu można sterować zdalnie. Widok ujęcia na ekranie urządzenia przenośnego umożliwia sterowanie poszczególnymi funkcjami, w tym zoomem i ustawieniem ostrości, bez dotykania aparatu. Dzięki niemu można także wyzwolić migawkę.

Nowo dodana funkcja wykrywania skoku, wykorzystująca akcelerometr podłączonego urządzenia, pozwala zrobić zdjęcie dokładnie wtedy, gdy skaczący znajduje się w najwyższym położeniu.

Nowy Lumix TZ57

Panasonic wprowadza również nowy model Lumix TZ57 z 20‐krotnym zoomem optycznym i 16‐megapikselową wysokoczułą matrycą MOS. Podobnie jak flagowy przedstawiciel serii TZ również Lumix TZ57 ma uniwersalny obiektyw umożliwiający uzyskanie znakomitych ujęć zarówno szerokokątnych, jak i z wykorzystaniem teleobiektywu. Aparat może także rejestrować obrazy ruchome w standardzie Full HD i rozdzielczości 1920 x 1080, a optyczna stabilizacja obrazu POWER O.I.S. niweluje drżenie rąk.

Rozdzielczość trzycalowego wyświetlacza w aparacie Lumix TZ57 zwiększono z 460 tys. do 1040 tys. punktów w celu ułatwienia kompozycji ujęcia i nawigacji. Wyświetlacz można także odchylać w zakresie 180 stopni, aby w trybie autoportretu zrobić sobie selfika.

0
Źródło: Panasonic
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.