Obudowa do smartfonów, która dodaje slot Micro SD

ExoDrive: już teraz przygotowane są wersje dla wielu popularnych modeli!

Jest kiepsko i wygląda na to, że będzie jeszcze gorzej – coraz więcej producentów, nawet w swoich topowych modelach nie udostępnia użytkownikom możliwości rozszerzenia przestrzeni na dane za pomocą karty pamięci typu Micro SD. Google Nexus 5, Google Nexus 6, Motorola Moto X, Motorola Moto G, HTC One (M7 i M8), Samsung Galaxy S4 i S5, OnePlus One, iPhone 5, iPhone 6… – można by jeszcze długo wymieniać i wymieniać. Producenci policzyli, że bardziej opłaca im się sprzedać telefon nieco drożej, ale w pakiecie z wbudowaną solidną porcją pamięci flash (często 32, 64 czy nawet czasem 128 GB), zamiast dawać użytkownikowi możliwość dokupienia w razie potrzeby dodatkowej pamięci w postaci karty Micro SD.

Co jednak robić w sytuacji, kiedy autentycznie brakuje nam pamięci na dane, bo chcemy nosić ze sobą w smartfonie wiele plików multimedialnych lub często nagrywamy nim filmy? Rozwiązaniem jest obudowa ExoDrive, wyposażona w slot na karty pamięci Micro SD (obsługuje do 128 GB). Nie jest przy tym droga – podstawowa wersja kosztuje podczas trwającej właśnie zbiórki w serwisie Kicstarter jedynie 20 dolarów. Za 28 dolarów otrzymamy za to obudowę z dodatkową możliwością wybrania jednej z trzech odmian kolorystycznych tej obudowy – czarnej, szarej lub białej.

Dystrybucja obudów ma rozpocząć się w marcu. Już teraz projektanci mają w ofercie modele przeznaczone dla wszystkich wymienionych powyżej smartfonów, za wyjątkiem produktów firmy Apple. Jeśli zbiórka przekroczy próg 79 tysięcy dolarów, również one zostaną wprowadzone do produkcji.