Razer NABU X: inteligentna opaska dla minimalistów

Diody zamiast wyświetlacza. Czy to się przyjmie?

Podczas gdy prezentowana wcześniej Razer Nabu została wyposażona w ekran OLED, to prosta Razer Nabu X poinformuje o zdarzeniach zarejestrowanych przez smartfon za pomocą trzech kolorowych diod LED oraz wibracji. Obie opaski są kompatybilne z aplikacjami tworzonymi przez zewnętrznych deweloperów dostępnymi w Nabu Marketplace.

„Cena i skomplikowanie stanowią główne bariery wejścia dla nowych technologii – Razer Nabu X ma wyeliminować oba te problemy.” – komentuje Min-Liang Tan, współzałożyciel i CEO Razer. „Wzięliśmy wszystko to, co sprawiło, że Nabu jest doskonałą opaską: dyskretne powiadomienia, analizowanie danych dot. aktywności i komunikacja pomiędzy urządzeniami – i umieściliśmy to w przystępnej formie, czyli Nabu X. To podstawowa alternatywa dla Nabu – dostępna w wyjątkowo atrakcyjnej cenie i łatwa w użyciu.

Moduł sensora Nabu X zawiera dokładny akcelerometr, działający w oparciu o specjalne algorytmy i umożliwiający precyzyjne zbieranie danych swoich użytkowników. Silnik wibracyjny pozwoli na dyskretne powiadomienie o zdarzeniu, a trzy diody LED można spersonalizować zgodnie z preferencjami posiadaczy opaski. Moduł sensora jest odłączany, przez co można używać go w połączeniu z jednym z trzech kolorów paska: czarnym, białym i zielonym.

Delikatne gumowane wykończenie, wodoodporność oraz uniwersalny pasek podobny do tych, które są znane z tradycyjnych zegarków sprawiają, że opaska Razer Nabu X jest wyjątkowo komfortowa. Jest także łatwa w użyciu – jej obsługa jest możliwa również za pomocą naturalnych gestów, takich jak obrócenie nadgarstka, czy delikatne stuknięcie.

Osoby zainteresowane nowymi technologiami oraz fani Razera mogą skorzystać z ekskluzywnej ceny na zakup Nabu X – jedynie $19,99 – za pośrednictwem Insider, nowej platformy społecznościowej Razera. Więcej informacji oraz zapisy do Razer Insider można odnaleźć na stronie https://insider.razerzone.com/index.php. Więcej informacji o Razer Nabu X oraz o dostępności na: www.razerzone.com/nabu-x.

Cena:

Dostępność:

  • Razerzone.com – 13. stycznia 2015
  • Świat wiosna 2015

Specyfikacja:

  • Kompatybilna z: iOS – iPhone 5, 5S, 5C, 6, Android 4.3 lub nowszy
  • Litowo-polimerowa bateria pozwalająca na 5-7 dni pracy, 30 dni czuwania