Rywal YouTube od Twittera już lada moment

Lada dzień, no może lada tydzień, będziemy świadkami poważnej zmiany na rynku usług streamowania wideo. Konkurenta dla serwisów takich jak YouTube czy Vimeo planuje zaprezentować Twitter.

O samym pomyśle Twittera na otworzenie dodatkowego (oprócz Vine) serwisu z treściami wideo pisaliśmy już kilka dni temu. Wtedy nie było jednak wiadomo, kiedy taki serwis powstanie, oprócz tego, że ma się to stać w tym roku. Nie bardzo było też wiadomo, na jakie formy wideo nastawiona będzie nowa usługa.

Jak donosi jednak portal re/code, start nowego serwisu wideo utworzonego przez Twittera to kwestia kilku najbliższych tygodni. To dobra informacja, natomiast jest też gorsza – redaktorzy portalu twierdzą, że długość filmów, jakie będzie można na nim zamieścić, zostanie ograniczona maksymalnie do 20 sekund. Jest to jednak po pierwsze sprzeczne z wcześniejszymi doniesieniami, które mówiły o znacznie dłuższym, bo aż 10-minutowym limicie czasowym, a po drugie – trochę bez sensu, bo nowy serwis byłby w gruncie rzeczy zbliżony do tego, co już oferuje Vine (limit 6 sekund).

Cóż, parę tygodni możemy zatem jeszcze poczekać, aby przekonać się, czy są to informacje prawdziwe. Pewne jest, że taki serwis powstanie, jako remedium na niezbyt dynamiczny wzrost oglądalności Twittera, notowany w ostatnim czasie.

0
Źródło: Recode.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.