Samsung Galaxy A7 już oficjalnie

Rodzina Galaxy Alpha wzbogaciła się właśnie o większego brata. Galaxy A7 będzie jeszcze smuklejszy od swojego poprzednika - jego obudowa mierzy zaledwie 6,3 mm grubości.

Samsung Galaxy A7 będzie dostępny w dwóch wersjach. Obie charakteryzują się smukłą obudową o grubości 6,3 mm, 5.5-calowym ekranem OLED o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, dwoma aparatami fotograficznymi (główny o rozdzielczości 13 Mpix i dodatkowy o rozdzielczości 5 Mpix) oraz baterią o pojemności 2600 mAh. Nie zabraknie w nich także modułów LTE, NFC, Bluetooth 4.0 i GPS z GLONASS. Obie wersje będą pracowały pod kontrolą Androida w wersji KitKat i otrzymają 16 GB pamięci wewnętrznej, którą da się rozszerzyć do 64 GB.

Różnica dotyczy procesorów oraz slotów na kartę SIM. W pierwszym wariancie otrzymamy miejsce na jedną kartę SIM. Model ten będzie wspierany przez ośmiordzeniowy chip Exynos 5430, którego połowa rdzeni pracuje z częstotliwością 1,8 GHz, a połowa z 1,3 GHz. W drugim wariancie analogicznie znajdzie się miejsce dla dwóch kart SIM, a za pracę urządzenia odpowiadać będzie Snapdragon 615 z czterema rdzeniami o częstotliwości 1,5 GHz i czterema o częstotliwości 1 GHz. Obie wersje wspomogą 2 GB RAM-u.

Galaxy A7 ma zadebiutować w Europie pod koniec tego kwartału. Cena urządzenia ma wynosić około 500 Euro.

0
Źródło: The Verge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.