Samsung Galaxy Note Edge jest już dostępny w Polsce

Cóż, jeśli chcesz kupić świetny, a do tego innowacyjny telefon, którym zaimponujesz znajomym, to Galaxy Note Edge jest niewątpliwie dobrym kandydatem. Ale będzie cię to sporo kosztować...

Właśnie dziś Samsung oficjalnie wprowadził do sprzedaży na polskim rynku swój smartfon z zakrzywionym ekranem – GALAXY Note Edge. Ekran w tym urządzeniu jest zakrzywiony tak, że zachodzi na boczną ściankę. Dzięki temu, bez patrzenia na ekran główny, przy zamkniętej okładce możemy widzieć powiadomienia, korzystać ze skrótów do aplikacji czy wykonywać podstawowe czynności za pomocą jednego przeciągnięcia palcem po ekranie. Powiadomienia mogą się wyświetlać na bocznej ściance, nie przeszkadzając nam w oglądaniu filmu czy stron WWW.

Galaxy Note Edge wyposażony jest w zakrzywiony, 5,6-calowy ekran o rozdzielczości Quad HD (2560×1440+160) wykonany w technologii Super AMOLED, który oddaje kolory jeszcze dokładniej, ma jeszcze większy kontrast, większe kąty widzenia i szybkość odświeżania liczoną w milionowych częściach sekundy.

Smartfon wypełniony jest też funkcjami, które… zwyczajnie ułatwiają życie, np. funkcją szybkiego ładowania baterii czy trybu oszczędzania energii sprawią. W obudowie Note Edge umieszczono kilka mikrofonów i głośnik nowej konstrukcji, dzięki czemu doskonale działa aktywny filtr dźwięków otoczenia, co przydaje się szczególnie tam, gdzie jest głośno. Wbudowany dyktafon może nagrywać dźwięk dookólny. Podczas odtwarzania możemy pogłośnić czy wyizolować dźwięk płynący z danego kierunku, co przydaje się na przykład w przypadku zarejestrowanych dyskusji w większym gronie.

W nowych smartfonach linii GALAXY Note udoskonalono też działanie czytnika linii papilarnych i zastosowano czujnik promieni UV.

Dzięki dużemu ekranowi funkcja Multi Window działa tak, że praca z kilkoma aplikacjami jednocześnie staje się przyjemna i prosta. Aplikację można otworzyć w trybie pełnoekranowym, na dzielonym ekranie lub w formie pływającego okienka. Można swobodnie zmieniać ułożenie i wielkość okienek za pomocą rysika.

Nowy S-Pen naśladuje narzędzia pisarskie – ołówki, pędzle, aerografy, długopisy. Szybkie menu Air Command pozwala na wybranie często wykonywanej czynności w kilka sekund. Od ręki możliwe jest zrobienie notatki, szkicu czy wycięcie z obrazka czy strony WWW interesujących nas elementów. Nowa funkcja Smart Select umożliwia wykorzystanie rysika S-Pen tak, jak używamy myszy w komputerze – możemy rysikiem wybrać wiele elementów (zdjęć, plików czy wiadomości) i przeciągnąć je na przykład na aplikację pocztową w celu wysłania kolekcji.

W notatkach możemy łączyć tekst, tekst pisany odręcznie, rysunki, zdjęcia, wideo – wszystko co nam potrzebne do zapamiętania idei. Możemy zrobić zdjęcie odręcznej notatki czy tekstu na tablicy i zamienić je w notatkę S Note.

Note Edge został wyposażony w aparat fotograficzny, który – według zapewnień producenta – robi jaśniejsze i bardziej ostre zdjęcia. Ma 16 megapikseli oraz system stabilizacji optycznej (Smart Optical Image Stabilizer), dzięki któremu udało się wyeliminować wpływ drgań na jakość obrazu. Co za tym idzie, można bezpiecznie wydłużyć czas ekspozycji w trudnych warunkach oświetleniowych. Z przodu Note Edge znajdziemy aparat z jasną (f/1,9) optyką, rozdzielczością 3,7 megapiksela i możliwością robienia zdjęć z kątem widzenia nawet 120 stopni, co sprawia, że tworzenia autoportretów (także ze znajomymi) jest dziecinnie proste.

Samsung GALAXY Note Edge jest dostępny w kolorach Charcoal Black (węgielna czerń) i Frost White (zmrożona biel).

Sugerowana cena detaliczna to 3 499 zł

.

0
Źródło: Samsung Polska
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.