Samsung Galaxy S6: nowe pewne informacje

Wygląda na to, że na giełdzie pogłosek dotyczących nowego flagowego smartfona Samsunga zapanował lekki chaos. Choć... jest na to proste wytłumaczenie.

Jeszcze w grudniu informowaliśmy, że Galaxy S6 będzie najprawdopodobniej wyposażony w ekran o przekątnej 5,5-cala i rozdzielczości Full HD (1080×1920 pikseli). Była to informacja poparta przez dowody w postaci dokumentów przewozowych, ale… poparta tylko pośrednio. Obecnie znów pojawiły się kolejne pewne informacje i kolejne dowody, ale znowu nie są to dowody absolutnie jednoznaczne.

Jeśli ujawniony profil User Agent jest prawdziwy i jeśli rzeczywiście chodzi o Samsunga Galaxy S6 (tym razem skrywającego się pod nazwą kodową SM-920A), to nowy flagowiec koreańskiego producenta będzie wyposażony w ekran o rozdzielczości QHD (1440×2560 pikseli). Pogłoski dalej mówią jednak o 5,5-calowej przekątnej wyświetlacza, co przekłada się na gęstość upakowania pikseli na poziomie 534 ppi.

Ciekawie zapowiada się również kwestia procesora nowego smartfona. Wszyscy spodziewają się oczywiście, że będzie on wyposażony w Snapdragona 810, ale podobno układ Qualcomma cierpi na problemy związane z nadmiernym przegrzewaniem się. Ostatnie informacje mówią zatem, że zdecydowana większość egzemplarzy nowego Galaxy S6 pracować będzie pod kontrolą autorskiego chipu Samsunga – Exynosa 7420. Snapdragon 810 ma trafić jedynie do około 10 procent urządzeń.

Najnowsze pogłoski mówią również o 3 GB pamięci RAM, dwóch aparatach (16 mln pikseli z tyłu i 5 mln pikseli z przodu) i oczywiście Androidzie w wersji Lollipop. I jeszcze jedna nowość – S6 będzie najprawdopodobniej wyposażony w nowy typ czytnika linii papilarnych, równie dokładny, co w smartfonie iPhone 6.

A jakie jest proste wytłumaczenie istnienia pogłosek, które czasami się wykluczają lub są sprzeczne? Jedno jest pewne – Galaxy S6 będzie występował na rynku w wielu, naprawdę wielu wersjach, przy czym dotyczyć to będzie zapewne nie tylko procesorów, ale nawet ekranów tego telefonu.

0
Źródło: techtastic.nl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.