Sony wyleje tysiąc osób z działu mobilnego

Zwolnienia dotyczyć mają przede wszystkim pracowników oddziałów Sony położonych w Europie i w Chinach.

Jak donosi japoński dziennik Nikkei, ostatecznym celem, do którego dąży Sony, jest zredukowanie liczby osób zatrudnionych w dziale mobilnym aż o 5000 (lub też – inaczej rzecz ujmując – o 30 procent). Cel ten ma być osiągnięty do marca 2016 roku, więc pewnie nie jest to ostatnie doniesienie tego typu. Aktualna redukcja zatrudnienia zostanie ogłoszona 4 lutego, podczas ogłaszania przez Sony wyników finansowych obejmujących okres od kwietnia do grudnia. Można się zatem domyślać, że nie będą to wyniki zbyt pomyślne, zaś zapowiedź zwolnienia będzie stanowiła element planu restrukturyzacji działu mobilnego firmy.

Najważniejsze pytanie, jakie sobie w tej chwili zadajemy, dotyczy ogólnej przyszłości smartfonów Sony. Coraz częściej pojawiają się plotki, że japońska firma zakończy samodzielną produkcję telefonów i skupi się na dostarczaniu podzespołów, takich jak chociażby matryce cyfrowe, wykorzystywanych w urządzeniach innych producentów. Z drugiej strony na MWC w Barcelonie (lub być może później, latem) zaprezentowana zostanie najnowsza Xperia Z4, która może okazać się telefonem przełomowym i osiągnąć prawdziwy sukces rynkowy. Jedno jest pewne – rynek smartfonów jest obecnie wyjątkowo ciasny i wyjątkowo trudny.

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.