Swyp zastąpi WSZYSTKIE karty jakie nosisz w portfelu

Uniwersalne, inteligentne karty płatnicze to bardzo świeże gadżety, które jeszcze nie zadomowiły się na rynku. Pojawia się jednak coraz więcej ich koncepcji i prawdopodobnie już niedługo zamiast stosu kart wypychających nasze portfele na stałe zagości tylko jeden model.

W ubiegłym roku pisaliśmy już o Plastc – magnetycznej karcie z e-inkowym, dotykowym wyświetlaczem mogącej przechować dane 20 kart płatniczych i lojalnościowych. Swyp jest jej bezpośrednim konkurentem. Ta metaliczna karta posiada trzy fizyczne przyciski oraz niewielki, monochromatyczny wyświetlacz, na którym pokazywane będą najistotniejsze informacje na temat rodzaju aktywnej karty, jej ważności i ilości środków oraz kodu CVC. By przenieść dane naszych kart do Swypa będziemy potrzebowali dodatkowego gadżetu skanującego pasek magnetyczny. W późniejszym okresie dojdzie możliwość konfiguracji kart przez skaner barkodów.

Dedykowana aplikacja przechowa dane 25 kart. Korzystanie ze Swypa jest tak proste jak korzystanie z tradycyjnej karty. Po prostu przed dokonaniem płatności należy wybrać przy pomocy fizycznych przycisków zapisaną wcześniej kartę, którą chcemy obciążyć. Podobnie jak w przypadku Plastc tu także karta zostanie zablokowana, gdy zostawimy ją poza granicami zasięgu Bluetooth smartfona, a my otrzymamy stosowne powiadomienie. Jednak nawet wtedy będziemy mogli z niej korzystać – wystarczy wówczas wstukać kod PIN. Obecność smartfona przy dokonywaniu transakcji nie jest zatem wymagana. Minusy? Producent nie podał na jak długo wystarczy bateria urządzenia. Swyp nie będzie także posiadał modułu NFC. Za to jest znacznie tańszy od konkurencji. W limitowanej przedsprzedaży można zakupić go za 49 dolarów. Później cena ma podskoczyć do 99 dolarów.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.