W Las Vegas nie zabrakło atrakcji dla graczy

Od potężnego, gamingowego desktopa Asus ROG G20 i kompaktowego GR8, przez monitory, komponenty i myszki, po zaprojektowane z myślą o entuzjastach akcesoria – Asus zaprezentował na CES 2015 szerokie portfolio sprzętów dla graczy.

Poza nowościami z obszaru mobilnego, Asus pokazał na CES szereg ciekawych urządzeń zaprojektowanych z myślą o graczach. Rodzinę Republic of Gamers (ROG) reprezentowały między innymi gamingowe desktopy ROG G20 i GR8 oraz seria monitorów: 27-calowy ROG Swift PG27AQ4K/UHD, wykorzystujący technologię Nvidia G-SYNC i Asus MG279Q WQHD z ekranem o przekątnej 27 cali. Dla miłośników bezkompromisowej wydajności, Asus przygotował mostek ROG SLI Bridge w wersji dla 2, 3 lub 4 kart graficznych. Na uwagę zasługują także akcesoria z serii ROG – bezprzewodowa mysz ROG Spatha, optyczna Sica oraz sylikonowa podkładka ROG Whetstone.

Asus zaprezentował także gamę produktów z serii Asus Strix – słuchawki Strix 7.1, optyczną mysz Strix Claw, mechaniczną klawiaturę Strix Tactic Pro oraz podkładki pod mysz Strix Glide w wersji Speed i Control.

Asus ROG G20 i GR8 – moc i charakterystyczne wzornictwo

W 12,5-litrowej obudowie ROG G20 zamknięto procesor Intel Core czwartej generacji i kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 980. Komputer pracuje cicho (22dB w stanie spoczynku), co kontrastuje z wzornictwem obudowy, gdzie matowa czerń spotyka się z agresywną linią, inspirowanymi kulturą Majów zdobieniami i wyrazistym podświetleniem (do wyboru osiem milionów kolorów).

Inspirowany konsolami, kompaktowy Asus ROG GR8 to gamingowy PC wyposażony w procesor Intel Core i7, kartę Nvidia GeForce GTX 750Ti, do 16GB pamięci DDR3L oraz dysk HDD lub szybki nośnik SSD. GR8 wykorzystuje także technologię Miracast, umożliwiającą bezprzewodowe przesyłanie obrazu w jakości HD wprost na ekran telewizora. Asus zadbał także o łatwość modernizacji – obudowę wyposażono w odsuwane panele, które pozwalają na łatwy dostęp do dysku lub slotów pamięci RAM. GR8 oferuje ponadto łączność Wi-Fi w standardzie 802.11ac. Komputer dostępny jest z preinstalowanym systemem Windows 8.1, myszką Gladius oraz klawiaturą M801.

Myszy i podkładki z rodziny Republic of Gamers

Mysz ROG Spatha została stworzona z myślą o miłośnikach gier MMO i RPG. Posiada sześć w pełni konfigurowalnych przycisków, pozwalających na dostosowanie kontrolera do indywidualnych potrzeb gracza. W zestawie z myszą oferowana jest także stacja dokująca, umożliwiająca szybkie ładowanie urządzenia.

Sica, kolejny z gamingowych gryzoni Asusa, to przewodowa mysz, która sprawdzi się w grach typu MOBA (multiplayer online battle arena). Czuły optyczny sensor ma gwarantować precyzję w każdym działaniu. Mysz została zaprojektowana tak, aby leżała równie dobrze w dłoni prawo- jak i leworęcznego gracza.

We współpracy z teamem Taipei Assassins, inżynierowie Asusa zaprojektowali podkładkę Whetstone. Została ona wykonana z, jak nas zapewnia producent, wysokiej jakości sylikonu i wyróżniać ma się trwałością, doskonałą przyczepnością i wodoodpornością.

Gamingowe urządzenia z serii Strix

Na CES 2015 nie zabrakło też miejsca dla sprzętu z rodziny Asus Strix. Strix 7.1 to słuchawki oferujące dźwięk przestrzenny 7.1. Poza samymi słuchawkami w zestawie Strix 7.1 otrzymujemy także stację audio, łączącą się z komputerem za pośrednictwem USB. Oferuje ona szereg możliwości konfiguracji dźwięku podczas gry, bez konieczności wychodzenia do menu.

Gamingowa mysz Strix Claw została zaprojektowana z myślą o entuzjastach strzelanek. Mysz wyposażono w optyczny sensor o czułości 5000DPI, możliwość ustawienia 4 poziomów DPI, trzy programowalne przyciski oraz japońskie przełączniki Omron D2F-01F.

Klawiatura Strix Tactic Pro to podświetlana klawiatura mechaniczna. Dostępna jest w kilku wersjach z przełącznikami Cherry MX w opcji czerwonej, czarnej, brązowej oraz niebieskiej. Klawiatura wyróżniać ma się wysoką responsywnością i długą żywotnością (do 50 milionów naciśnięć klawiszy) , wykorzystuje technologię N-Key Rollover (NKRO) przez USB i posiada 21 łatwych w konfiguracji klawiszy macro.

Zwieńczeniem serii Asus Strix są gamingowe podkładki Strix Glide Control i Strix Glide Speed.

0
Źródło: Asus
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.