W Microsofcie jak zawsze stabilnie

Microsoft ogłosił swoje wyniki finansowe za ostatni kwartał kalendarzowy ubiegłego roku (drugi kwartał fiskalny). Odnotował on 26,5 miliarda dolarów przychodów, co przełożyło się na zysk operacyjny w wysokości 7,8 miliarda dolarów. I to po doliczeniu kosztów restrukturyzacji, które wyniosły 243 miliony dolarów.

26,5 miliarda dolarów przychodów i zysk operacyjny w wysokości 7,8 miliarda dolarów – Microsoft zakończył kolejny kwartał z bardzo dobrymi wynikami. Porównując go z analogicznym w roku ubiegłym, przychody wzrosły o osiem procent, zaś zysk operacyjny spadł o dwa procent.

Sprzedaż komputerów Surface zapewniła Microsoftowi 1,1 miliarda dolarów przychodu (wzrost o 24 procent), co z kolei oznacza, że Surface Pro 3 i związane z nim akcesoria w końcu okazały się sukcesem.

Ilość subskrybentów Office 365 dla użytkowników indywidualnych wzrosła do 9,21 miliona użytkowników (wzrost o 30 proc.). Z kolei dział telefonów komórkowych zapewnił 2,3 miliarda dolarów przychodów dzięki sprzedaży 10,5 miliona Lumii (głównie najtańszych modeli). Przychody z Windows Phone spadły jednak o 61 proc. z uwagi na stratę Nokii jako partnera i, co za tym idzie, 650 milionów dolarów.

W omawianym kwartale Microsoft sprzedał 6,6 miliona konsol Xbox One i Xbox 360. Przychody z działu Xbox spadły o 20 procent, najprawdopodobniej z uwagi na obniżenie ceny detalicznej najnowszej konsoli.

Przychody z wyszukiwarki Bing wzrosły o 23 procent, a ta kontroluje 19,7 procent amerykańskiego rynku.

Jeżeli chodzi o chmurę dla firm i korporacji (a więc Office 365, Azure i Dynamics CRM Online), przychody wzrosły o 114 procent! Z kolei dział produktów i usług serwerowych urósł o 9 procent, a szczególne wzrosty odnotowały SQL Server i System Center.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.