Zrzuty ekranowe z Windows 10 w wersji mobilnej

Ekrany, które pokazały się w sieci, są właściwie tylko dwa. Ale i tak niosą ze sobą sporo ciekawych informacji.

Najciekawszy jest oczywiście „zrzut ekranowy” pokazujący typowe, kafelkowe menu, do jakiego przyzwyczaił nas już Windows 8. Są jednak wyraźne różnice, takie jak obrazek w tle za kafelkami, który niemal na pewno będzie można dowolnie zmieniać i ustawiać. Inną ważną widoczną nowością są nagłówki nad grupami kafelków. Jeśli ktoś nie rozumie „krzaczków”, to na wszelki wypadek podajemy tłumaczenie: górny nagłówek oznacza „Start”, a dolny – „Office”.

Same kafelki nie są za to przezroczyste, co wywołało zdziwienie przynajmniej u części komentatorów. Być może transparentność będzie wprowadzona jednak jako wybieralna opcja lub też Microsoft woli zachować taką ciekawostkę na czas wprowadzania jakiejś ważnej, dużej aktualizacji nowego systemu. Pewien niepokój wzbudzać może też fakt, że wszystkie kafelki na „zrzucie” są dokładnie tego samego rozmiaru. Miejmy nadzieję, że Microsoft nie zamierza zrezygnować z możliwości regulowania ich rozmiaru na wiele sposobów.

Kolejnym „screenem”, który w dwóch postaciach wypłynął w sieci (wersja chińska i chińska z nałożonym tłumaczeniem) jest menu podstawowych ustawień systemu dotyczących właśnie wyświetlacza. W tym przypadku można dopatrzeć się między innymi trybu pracy z minimalnym zużyciem energii.

Nie ma niestety absolutnej pewności, czy oba screeny rzeczywiście dotyczą Windows 10 w wersji mobilnej, ale jest to dość prawdopodobny scenariusz.

0
Źródło: WMPoweruser.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.