Equil Smartmarker zamienia zwykłą tablicę w wersję smart

Inteligentne tablice to przyszłość szkół i uczelni, a także element biurowy cieszący się coraz większą popularnością. Do grona tych urządzeń zaliczyć możemy najnowszy gadżet firmy Equil.

Tym co wyróżnia Smartmarker na rynku jest ekonomiczne podejście do kwestii użytkowych. Po pierwsze firma nie sprzedaje całej tablicy, a zaledwie przystawkę, która przekształci dowolną powierzchnię w „inteligentny podkład”. Dzięki temu możemy wykorzystać zwykłą białą tablicę, która wisi w biurze czy szkole. Jedynym ograniczeniem jest zasięg urządzenia – maksymalnie 4,9 m x 1,5 m.

Po drugie zaś do pisania po tablicy nie potrzebujemy żadnego specjalnego markera. Po prostu wkładamy pisak w dołączoną obudowę.

Smartmarker jest zintegrowany z dedykowaną aplikacją na urządzenia z iOS i Androidem, która pozwala na zapisywanie, edytowanie i udostępnianie notatek na iCloud, Dropboxie czy Evernote. Równie dobrze możemy także przesłać zapiski na dowolne urządzenie poprzez Bluetooth. Opcjonalnie możemy też zapisać notatki w wewnętrznej pamięci urządzenia, która pomieści 4GB danych. Te zaś mogą być w późniejszym czasie przesłane przez USB lub bezprzewodowo poprzez Bluetooth. Bateria pozwala na 8 godzin ciągłej pracy, natomiast proces ładowania trwa około 2 godzin. Cena urządzenia na razie nie została podana, ale w sprzedaży ma pojawić się niebawem. Więcej informacji można uzyskać na stronie producenta.

0
Źródło: Gizmag
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.