Kto stworzył najlepszy „Interaktywny produkt IT”?

5 lutego 2015 roku w szczecińskiej Filharmonii odbyła się gala wręczenia nagród w trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu informatycznego "Interaktywny produkt IT" organizowanego przez Akademię Morską w Szczecinie, a prowadzonego pod patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Polskiego Towarzystwa Informatycznego.
Laureaci konkursu oraz dr Piotr Borkowski, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego IpIT

Laureaci konkursu oraz dr Piotr Borkowski, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego IpIT

Konkurs ze względu na swoją formę cieszy się niezwykłą popularnością. W dotychczasowych edycjach wzięło udział już blisko 1200 młodych twórców i pasjonatów nowoczesnych technologii oraz rozdano nagrody o łącznej wartości ponad 60 000 zł. Było to możliwe dzięki współpracy z Partnerami konkursu, między innymi: Chip, Microsoft, Sup4Nav, Technopark Pomerania, Tieto, Unizeto.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie stworzyć dowolny produkt IT, np. grę, stronę www, animację, aplikację w dowolnie wybranej technologii, użytkowany stacjonarnie lub publikowany w sieci internetowej. Jako najlepszy okazał się rozproszony system do prowadzenia podglądu wizyjnego przy użyciu kamer stworzony przez Tomasza Krzywickiego z Bartoszyc. Aplikacja zapewnia prowadzenie monitoringu przy użyciu dowolnego komputera PC z systemem Windows oraz tanich kamer internetowych lub kamer IP do profesjonalnych zastosowań. System Centrum Monitoringu v2.0 został zaprojektowany tak, aby zminimalizować koszty prowadzenia monitoringu zapewniając maksimum bezpieczeństwa i wygody obsługi, zawiadomić osoby powołane o wykryciu ruchu za pomocą SMS, umożliwić zdalne sterowanie i podgląd obrazu za pomocą aplikacji mobilnej lub przeglądarki internetowej oraz spełniać w/w zadania bez nadzoru i kontroli człowieka.

Drugie miejsce zajął Krystian Łyczak z Krakowa za robot sterowany przy pomocy układu arduino. Robot może poruszać się samodzielnie. Zapewniają to dwa czujniki odległości niepozwalające robotowi zderzyć się z przeszkodą, a także spaść z krawędzi. Kolejnym nagrodzonym został Piotr Walkusz z Wejherowa za grę Black Tower.

Na stronie: http://informatyka.am.szczecin.pl/ipit/wyniki można zapoznać się z szczegółowymi wynikami konkursu IpIT 2014. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji.

0
Źródło: Akademia Morska
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.