Laserowy projektor Epsona po raz pierwszy w Europie

Na targach ISE 2015 firma Epson po raz pierwszy w Europie zaprezentowała swój nowy projektor laserowy EH-LS10000 z technologią optymalizacji 4K.

EH-LS10000 to pierwszy projektor laserowy Full HD firmy Epson, który posiada technologię optymalizacji 4K, a równocześnie wykorzystuje źródło podwójnego światła lasera do uzyskania największej gamy kolorów i głębi czerni. Urządzenie wyświetla obraz w technologii 3LCD.

Nowy projektor Epsona przeznaczony jest do tworzenia wysokiej jakości kina domowego, a jego dużym atutem jest możliwość cyfrowego „upskalingu”, czyli automatycznego przetwarzania sygnału w rozdzielczości Full HD do wyjściowego 4K. Technologia 3LCD w połączeniu z laserowym źródłem światła zapewnia przy tym wysoki kontrast, żywą kolorystykę i niezauważalne opóźnienie przy odtwarzaniu szybkich scen akcji.

Możliwość odtwarzania obrazów z częstotliwością 480 Hz pozwala także na wyświetlanie obrazów 3D. Projektor oferuje także automatyczną konwersję 2D na 3D i kontrolę głębi.

Pod względem optyki projektor oferuje szerokokątny obiektyw z ogniskową regulowaną elektrycznie oraz pamięcią kilku ustawień obiektywu. Epson podkreśla również, że urządzenie pracuje wyjątkowo cicho, praca wentylatorów jest niemal niesłyszalna.

Cena urządzenia ani jego data wejścia na polski rynek nie zostały na razie podane.

0
Źródło: Epson
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.