Nowe Exynosy Samsunga ze zintegrowanym modemem

O tym, że Samsung zrezygnował z zastosowania procesorów Snapdragon 810 w swoim najnowszym topowym Galaxy S6, wiadomo już od pewnego czasu. Wygląda jednak na to, że dalsza współpraca między obydwoma firmami również nie zapowiada się zbyt różowo.

Rezygnacja ze Snapdragonów 810 w Galaxy S6, który prawdopodobnie – tak jak poprzednicy – stanie się jednym z najbardziej popularnych smartfonów świata, było niewątpliwie dużą finansową stratą dla firmy Qualcomm. Ale to jeszcze nic, ponieważ na horyzoncie pojawiło się ryzyko całkowitej rezygnacji Samsunga z chipów produkowanych przez amerykańską firmę.

Jednym z głównych powodów, dla których Samsung korzystał z podzespołów Qualcomma w swoich topowych modelach była ich budowa, a konkretnie – zintegrowany w tych chipach modem. Decydując się na zastosowanie własnych procesorów Exynos, koreański producent musiał za każdym razem znaleźć gdzieś jeszcze miejsce na płycie głównej na dodatkowy modem. Najgorsze było jednak co innego – oddzielenie obu podzespołów powodowało spadek wydajności całego urządzenia. To właśnie dlatego chipy Qualcomma cieszyły się takim powodzeniem, nie tylko zresztą w przypadku Samsunga.

Jak do tej pory Samsung nie produkuje jeszcze procesorów ze zintegrowanym modemem LTE, nawet w przypadku najnowszego Exynosa 7420. Jak donoszą koreańskie media, można się jednak spodziewać nowej wersji tego procesora ze zintegrowanym modemem LTE, obsługującym najnowsze standardy połączeń. A ponieważ równocześnie – jak pokazują pierwsze benchmarki – Exynos pod wieloma względami góruje nad Snapdragonem 810, problemy Qualcomma mogą się jeszcze pogłębić.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.