PlayStation 4 wygra wojnę konsol?

Sony, Microsoft i Nintendo od lat walczą o serca graczy i ich portfele. Do tej pory walka była dość wyrównana, jednak wygląda na to, że PlayStation stanie się królem obecnej generacji konsol do gier.

Według badań firmy Strategy Analytics, konsola PlayStation 4 zatriumfuje w bieżącej odsłonie wielkiej wojny konsol. Według przewidywań, do 2019 roku Sony sprzeda 80 milionów PlayStation 4, a więc o 40 proc. więcej od Microsoftu (57 milionów Xboxów One). To będzie też najlepszy rok dla wszystkich konsol do gier, po nim ilość sprzedawanych egzemplarzy ma zacząć maleć.

Analitycy przewidują też, że podłączane do telewizorów konsole do gier nie mają się czego obawiać jeżeli chodzi o zagrożenie ze strony gier na smartfony i tablety. –

Przez ostatnie 1,5 dekady słyszymy, że dni konsol do gier są policzone. Argumenty padają różne, ostatnio modny jest ten dotyczący strumieniowania gier z chmury i ten o urządzeniach mobilnych. Mimo tego popyt na gry najwyższej jakości dla dużych ekranów telewizorów jest największy w historii, a te mroczne przepowiednie uparcie nie chcą się sprawdzić — twierdzi wiceprezes Strategy Analytics, David Mercer.

Niestety, nie ma on dobrych wieści dla Nintendo. Według badań, do 2019 roku sprzeda się mniej niż 20 milionów konsol Wii U. Jak sugeruje Mercer, sukces poprzedniej konsoli tej firmy, Nintendo Wii, był „zwykłym fartem”.

0
Źródło: Strategy Analytics
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.