PS4 dalej sprzedaje się świetnie – 6,4 mln sztuk w ostatnim kwartale

Okres od października do grudnia ubiegłego roku był szczęśliwy dla Sony. Przynajmniej jeśli spojrzymy na sprzedaż sektora konsoli i gier wideo.

PlayStation 4 rozeszła się na świecie już w 18,5 mln sztuk. W samym tylko okresie świątecznym konsole nowej generacji zakupiło 6,4 mln osób. Równie dużym zainteresowaniem cieszą się usługi sieciowe w tym abonament PlayStation Plus i gry produkowane przez Sony Computer Entertainment. Tych ostatnich sprzedano aż 147 mln – to o 19 mln sztuk więcej niż w analogicznym okresie w ubiegłym roku. Ten dział Sony wygenerował 235 mln dolarów przychodu.

Jak można się było spodziewać gorzej radzi sobie już PS3 – zarówno pod względem sprzedaży konsoli jak i oprogramowania. Mimo to sprzęt starej generacji znalazł 1,1 mln nabywców. 100 mln dolarów straty odnotował dział konsol przenośnych, do którego zaliczamy PSP, PS Vitę i najnowszy wynalazek – PlayStation TV.

Kosztowne dla Sony było zamknięcie sektora PC. Dział filmowy także nie radzi sobie najlepiej. Mimo wypracowania w tym kwartale 758 milionów dolarów dochodu (trzykrotnie więcej niż rok temu) Sony spodziewa się, że finansowy rok zamknie ze stratą 1,5 miliarda dolarów.

0
Źródło: eurogamer.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.