Samsung pracuje nad tabletami Galaxy Tab A i A Plus

Tablety Samsung Galaxy Note mają wiele zalet i co najmniej jedną wadę – są drogie. Dlatego nowe urządzenia Galaxy Tab A i A Plus zapowiadają się naprawdę ciekawie.

Nowa rodzina tabletów Galaxy Tab A to tak zwana „średnia półka”. Ma być na razie reprezentowana przez dwa modele: A i A Plus. Według nieoficjalnych jeszcze informacji mniejszy model A wyposażony będzie w 8-calowy ekran, natomiast większy będzie miał wyświetlacz o przekątnej 9,7 cala. Rozdzielczość obu ekranów ma wynosić 1024×768 pikseli, a proporcje – 4:3.

Większy model będzie miał również nieco więcej pamięci RAM (2 GB w porównaniu do 1,5 GB w mniejszym tablecie), a przede wszystkim będzie sprzedawany z rysikiem S Pen Stylus. Będzie to pierwszy tablet spoza rodziny Note, który dostanie ten rysik.

Wiele elementów wyposażenia obu tabletów będzie jednak taka sama: 64-bitowy procesor Snapdragon 410, dwa aparaty (5 mln pikseli z tyłu i 2 mln z przodu), Wi-Fi, LTE i 16 GB pamięci na dane. Oba modele mają mieć zaledwie 7,4 mm grubości, co pozwoliło wyposażyć Taba A w akumulator o pojemności 4000 mAh, a Taba A Plus – w akumulator 6000 mAh.

Prawdopodobnie nie zobaczymy nowych tabletów podczas targów MWC 2015, ale ich premiera odbędzie się niewiele później. Ceny nie są jeszcze znane.

0
Źródło: sammobile.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.