Smartfon z Windows 10 ORAZ Androidem 5.0

Słyszeliście kiedyś o firmie Wei Yan? Jeśli nie, to zapewne usłyszycie, za sprawą modelu Sofia. Ale po kolei.

To na razie „przeciek” i informacje nieoficjalne, ale zarówno źródło, jak i zdjęcia wydają się dość wiarygodne. Widać na nich smartfon o niezwykle cienkiej obudowie, który wyróżnia się oprócz tego co najmniej jeszcze jedną cechą. Ma to być telefon pracujący pod kontrolą najnowszego systemu Microsoftu – Windows 10. Ale nie tylko! Do wyboru będzie równocześnie Android 5.0. Wyboru systemu dokonamy podczas uruchamiania urządzenia – jak w zwykłym wielosystemowym pececie.

Jeśli chodzi o „hardware”, to nie jest źle, ale nie ma też specjalnych rewelacji (choć jest… ciekawostka). 5-calowy ekran o rozdzielczości Full HD, 2 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, łączność 3G i 4G. Dwa aparaty mają rozdzielczość 13 mln pikseli (z tyłu, wraz z lampą LED) oraz 5 mln pikseli. A ciekawostka? Producentem procesora, jaki znajdziemy w tym telefonie, będzie podobno… Intel. Nie Mediatek, nie Qualcomm, nie Samsung – Intel.

Cóż, oczywiście trzeba podchodzić do tych wszystkich rewelacji z nutką podejrzliwej nieśmiałości, bo nie są to jeszcze informacje oficjalne. Ale – przyznacie – gdyby okazało się prawdziwe, to Wei Yan Sofia może nieźle namieszać na smartfonowym rynku.

0
Źródło: gizmochina.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.