Sony rezygnuje z produkcji smartfonów?!

Ciężko w to uwierzyć, prawda? Długotrwałe kłopoty finansowe japońskiego producenta niosą za sobą większe konsekwencje, niż nam się to wydawało. Kazuo Hirai, prezes Sony w wypowiedzi dla agencji Reuters przedstawił obecną sytuację następująco:

[Sony] przestanie poszukiwać zysków, jeśli chodzi o produkcję m.in smarfonów…

Masowe zwolnienia w dziale mobilnym i zmiana cyklu produkcji nowych modeli smartfonów serii Xperia z 6 na 12 miesięcy dopełniają ten smutny obrazek. Wieloletni brak zysków spowodował, że Sony pozbywa się swoich nierentownych dywizji, których jedyną szansą przetrwania jest transformacja w niezależne podmioty, tak jak miało to miejsce z Vaio.

Jeśli Sony zdecyduje się na pozbycie się wszystkich nierentownych działów, Japończykom zostanie „tylko” Sony Pictures Entertainment, dział PlayStation, Sony Music, dział foto i produkcja przetworników obrazu, które od Sony kupuje masowo Apple i montuje je w swoich smartfonach.

To oczywiście najczarniejszy scenariusz i jeśli się spełni, to na pewno nie nastąpi to zbyt szybko. Przypomnijmy, że niedawno oglądaliśmy nową serię telewizorów Bravia, których premierę zaplanowano na marzec. Premiera Xperii Z4, która miała odbyć się w przyszłym miesiącu podczas targów MWC stoi pod znakiem zapytania. Dział mobilny Sony prawdopodobnie zostanie wydzielony do oddzielnej spółki, której właścicielem będzie Sony. Przynajmniej przez jakiś czas…

0
Źródło: Forbes
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.