SUSE Enterprise Storage zmienia rynek pamięci masowych

SUSE Enterprise Storage zmienia rynek pamięci masowych

Według prognoz firmy IDC, w latach 2013-2020 ilość danych tworzonych i kopiowanych w ciągu roku wzrośnie dziesięciokrotnie, z 4,4 biliona gigabajtów do 44 bilionów. Ilość danych podwaja się co dwa lata (według raportu “EMC Digital Universe” – dane oraz analiza IDC, kwiecień 2014 r.).

“Tak szybki wzrost powoduje pilne zapotrzebowanie na przystępne cenowo systemy pamięci masowych, pozwalające wyjść ponad tradycyjne, drogie systemy oparte na własnych rozwiązaniach producentów” — mówi Nils Brauckmann, prezes i dyrektor generalny SUSE. – “SUSE Enterprise Storage to oparte na oprogramowaniu rozwiązanie pamięci masowej, wyróżniające się wysoką skalowalnością i niezawodnością. Pozwala ono przedsiębiorstwom uwolnić się od rozwiązań przywiązanych do sprzętu konkretnych producentów i udostępnia zalety rozwiązania programowego o możliwościach porównywalnych ze średnimi i dużymi systemami za ułamek ich ceny.”

Rozwiązanie SUSE Enterprise Storage oparte jest na projekcie open source Ceph w wersji Firefly. Parametry produktu umożliwiają stosowanie go do przechowywania obiektów, archiwów i danych o charakterze masowym, dysponuje też bogatym zestawem zaawansowanych funkcji (m.in. cache tiering, thin provisioning, copy-on-write cloning i erasure coding).

Laura DuBois, wiceprezes IDC ds. programów, tak podsumowała krok firmy SUSE: –

“Połączenie niezawodnego oprogramowania open source z powszechnie dostępnym, standardowym sprzętem zatrzęsło rynkiem pamięci masowych z korzyścią dla klientów. Niższe koszty, elastyczność i wysoka dostępność danych to zalety nowych rozwiązań, takich jak SUSE Enterprise Storage.”

Oprogramowanie SUSE Enterprise Storage jest już dostępne jako opcjonalny składnik pakietu SUSE OpenStack Cloud lub jako niezależny produkt. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.suse.com/storage.

Więcej:pamięcisuse