Tworzysz na Unreal Engine 4? Epic Games dopłaci do Twojego projektu

Od premiery czwartej wersji popularnego silnika minęły niemal trzy lata, a dalej Unreal Engine 4 znany jest głównie ze swoich widowiskowych dem technologicznych, a nie z gier. Chcąc bardziej rozpropagować najnowszą odsłonę swojego silnika Epic Games założyło fundusz dla twórców gier i wizualizacji.

W tym roku pojawi się kilka produkcji, które korzystają z Unreal Engine 4 – m.in. Dead Island 2, Fable: Legends, Adrift czy Fortnite, ale w porównaniu do tytułów powstających na m.in. konkurencyjnym Unity to zaledwie kropla w morzu.

Epic Games postanowiło zatem zmotywować twórców do korzystania z ich narzędzi. A nic chyba tak nie motywuje do pracy jak nagły zastrzyk finansowy… Uzbieraną pulę 5 milionów dolarów Epic Games podzieli między kandydatów. Każdy może powalczyć o kwotę z przedziału 5 – 50 tys. dolarów. Wystarczy zgłosić swój projekt (musi to być funkcjonalny prototyp) pod TYM linkiem.

Co ciekawe w przypadku otrzymania dotacji twórca gier (lub wizualizacji architektonicznych czy pochodnych projektów) nie jest do niczego zobligowany. Może przeznaczyć fundusze na dokończenie projektu lub równie dobrze jechać na wakacje. Może nawet starać się o dodatkowe finansowanie na Kickstarterze.

Od zeszłego roku Unreal Engine 4 dostępny jest w modelu abonamentowym. Za 19 dolarów miesięcznie twórcy mogą do woli korzystać z silnika. Później muszą jedynie podzielić się z Epic Games 5-procentami przychodów pochodzących od sprzedaży tworzonego dzieła.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.