Valve już wkrótce pokaże nam swój sprzęt VR

Podczas tegorocznej konferencji GDC, która będzie mieć miejsce w pierwszym tygodniu marca poznamy nie tylko ostateczną wersję steamowego kontrolera i "nowe urządzenie salonowe" ale także niezapowiedziany wcześniej sprzęt do wirtualnej rzeczywistości.

Salonowe urządzenia to najpewniej Steam Machines, czyli komputery, które mają stać się centrum domowej rozrywki. Maszyny Valve miały zadebiutować już w ubiegłym roku, ale jak to zwykle bywa z dużymi projektami, ich data premiery została przesunięta na bliżej nieokreślony czas. Być może to właśnie teraz, na konferencji GDC zobaczymy cały komplet, czyli komputer z autorskim systemem Steam OS i dedykowanego pada.

Najciekawiej prezentuje się jednak kwestia owego sprzętu VR, nad którym Valve pracuje od dłuższego czasu. Twórcy Half-Life’a bez wątpienia wierzą w wirtualną rzeczywistość – blisko współpracowali z Oculusem, wprowadzili specjalny tryb VR dla Steama i zadbali o to, by ich gry były kompatybilne z wyświetlaczami VR. Naturalnym krokiem dalej jest zatem wydanie własnego sprzętu. Czy będzie on poważnym rywalem Oculus Rifta? O tym przekonamy się już niebawem, gdyż podczas konferencji GDC firma zamierza udostępnić developerom i wydawcom swój prototyp gogli.

0
Źródło: Polygon
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.