Volvo: autonomiczne samochody w sprzedaży już w 2017 roku

Pierwsze autonomiczne samochody już istnieją, ale tym razem mówimy o kolejnym etapie – rozpoczęciu masowej sprzedaży tego typu aut.

Masowej jak masowej – Volvo informuje o programie pilotażowym Volvo Drive Me, w ramach którego zamierza sprzedać 100 autonomicznych samochodów mieszkańcom Goteborga. To szwedzkie miasto jest równocześnie miejscem głównej siedziby firmy, więc wybranie właśnie takiej lokalizacji nie budzi zdziwienia.

Każdy z samochodów biorących udział w tym programie wyposażony będzie w prawdziwą armię różnorodnych czujników. W sumie będzie ich aż 28, w tym między innymi kombinacja radaru i kamery, zespół radarów badających przestrzeń dookoła samochodu, dookólny system wizyjny, wielolaserowy system skanowania, kamera trójogniskowa, radar dalekiego zasięgu i czujniki ultrasoniczne. Dodatkowo wspomagać je będzie specjalna zewnętrzna sieć czujników, oparty na chmurze system pozycjonowania samochodu oraz nowe technologie inteligentnego hamowania i sterowania pojazdem.

Minusy? Jest jeden, za to bardzo bolesny – autonomiczność samochodów będzie ograniczona do wybranych dróg w Goteborgu i jego okolicach. Oczywiście samochodami będzie można jeździć również w dowolne inne miejsce, ale w takich okolicznościach ich autonomiczność będzie jednak ograniczona.

0
Źródło: caranddriver.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.