Windows 10 na smartfony: wymagania sprzętowe

Na razie nie są nam jeszcze znane oficjalne wymagania sprzętowe najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu w wersji mobilnej, ale mamy bardzo realne przesłanki ku temu, by je zrekonstruować.

Jest to rekonstrukcja oparta na dostępnych obecnie wersjach Windows 10, czyli jeszcze nie na wersji finalnej. Jednak jeśli Windows 10 w wersji Preview bez problemu pracuje na jakimś urządzeniu, to z dużym prawdopodobieństwem (a nawet tym bardziej) dotyczyć to będzie jego wersji komercyjnej. Oczywiście istnieje jednak minimalne ryzyko, że może być inaczej – warto mieć gdzieś w tyle głowy informację, że na razie mówimy o sprawdzonych empirycznie wymaganiach Windows 10 Preview.

W każdym razie – JEST DOBRZE. Dochodzące z różnych doniesienia osób, które mają już możliwość zapoznania się z mobilną wersją „okienek” z liczbą 10 w nazwie mówią o tym, że system bez większych problemów stabilnie działa nawet na telefonach dysponujących 4-rdzeniowym procesorem i zaledwie 512 MB pamięci RAM. Alternatywnie dopuszczalną konfiguracją jest także 2-rdzeniowy procesor, ale współpracujący z 1 GB pamięci RAM.

Co to oznacza w praktyce? Większość Lumii z serii 5xx i 6xx powinna bez problemu doczekać się aktualizacji systemu. Problemem może być co najwyżej popularna Nokia Lumia 520, dysponująca 512 MB pamięci RAM i 2-rdzeniowym procesorem.

0
Źródło: twitter.com, nokiapoweruser.com, vr-zone.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.