Wirtualna rzeczywistość na smartfonach LG

Firma LG Electronics (LG) we współpracy z Google uczyniła kolejny krok w stronę upowszechnienia wirtualnej rzeczywistości, tworząc dedykowany dla LG G3 zestaw współpracujący z Google Cardboard. Dzięki temu użytkownicy sztandarowego modelu LG mogą cieszyć się nowym rodzajem rozrywki, korzystając z kompatybilnych aplikacji i gier dostępnych w sklepie Google Play.

W odróżnieniu od innych urządzeń VR, które posiadają własny procesor i wyświetlacz, zestaw VR dla LG G3 wykorzystuje możliwości graficzne i dźwiękowe telefonu, przez co całość ma być lżejsza i wygodniejsza. Dzięki wyświetlaczowi o rozdzielczości Quad HD ma gwarantować użytkownikom uzyskanie ostrzejszego obrazu.

Konstrukcja gogli VR dla LG G3 została dopasowana do jego charakterystycznej budowy, w której w odróżnieniu od większości smartfonów przyciski do regulowania głośności znajdują się z tyłu, a nie z boku obudowy. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy VR dla G3 mogą w pełni wykorzystać możliwości głośnika o mocy 1 W ze wzmacniaczem Boost AMP. Ponadto VR dla G3 współpracuje z zestawami słuchawkowymi Bluetooth.

Konstrukcja urządzenia do wirtualnej rzeczywistości dla LG została oparta na Google Cardboard, który udostępniono w Internecie dla fanów projektów „Zrób to sam”. Neodymowy magnes pierścieniowy znajdujący się z boku obudowy VR dla LG współpracuje z wbudowanym w smartfon LG G3 żyroskopowym czujnikiem pola magnetycznego, dzięki czemu wybieranie aplikacji oraz przewijanie menu nie wymaga dotykania ekranu. Dodatkowo, by zestaw VR dla G3 był gotowy do użycia, wystarczy włożyć do niego smartfon.

„Technologie wirtualnej rzeczywistości nadal znajdują się we wczesnej fazie rozwoju. Jesteśmy u progu zmian, które pozwolą na upowszechnienie dostępu do tej do niedawna zbyt drogiej technologii dla masowego odbiorcy”, powiedział Chris Yie, wiceprezes i szef komunikacji marketingowej działu Mobile Communications firmy LG Electronics. „Wykorzystując

Google Cardboard damy dostęp do wirtualnej rzeczywistości konsumentom, ale także przekażemy tę technologię specjalistom, którzy pewnego dnia pokażą nam, jak może ona ulepszyć nasze życie”.

„Wprowadzając Google Cardboard chcieliśmy zapewnić użytkownikom urządzeń mobilnych dostęp do fascynujących doznań”, powiedział Andrew Nartker, manager produktu Google Cardboard. ” Bardzo podoba nam się projekt VR dla G3

i cieszymy się, że programiści i producenci, tworzą innowacje oparte na Google Cardboard. To właśnie dzięki nim wirtualna rzeczywistość staje się bardziej dostępna”.

Promocja zestawu VR dla LG G3 ruszy w tym miesiącu w wybranych krajach. Jego nabywcy będą mogli też pobrać bezpłatną grę VR ” Robobliteration”, skanując QR kod znajdujący się wewnątrz opakowania.

0
Źródło: LG
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.