Wyniki badania wśród dyrektorów IT – w co zainwestują w 2015 roku?

Na pytanie, w jakie rozwiązania polskie firmy będą inwestować w 2015 roku ponad 60 proc. dyrektorów IT odpowiada – priorytety to ochrona danych i większa mobilność.

Z badania „IT okiem CIO” zrealizowanego przez Integrated Solutions (IS), integratora ICT należącego do Orange Polska wynika, że 2015 rok zdominują produkty i usługi związane z mobilnością. Rozwiązania mobilne wybiera aż 67 proc. respondentów. Na liście tegorocznych inwestycji znalazło się również bezpieczeństwo. Na ten obszar wskazało niewiele mniej, 64 proc. CIO (Chief Information Officer). Podium zamykają projekty związane z rozbudową infrastruktury IT.

„Nasze prognozy są zgodne z opiniami osób decyzyjnych w obszarze IT z polskich firm. Już w tym roku, a szczególnie w jego drugiej połowie, wzrosło zainteresowanie rozwiązaniami mobilnymi. W naszym przypadku miało to przełożenie na rosnącą sprzedaż systemów do zarządzania smartfonami czy tabletami (Mobile Device Management). Ze względu na wysoką dostępność usługi wybierały ją zarówno średniej wielkości firmy, jak i duże korporacje. Wśród klientów znaleźli się m.in. FM Bank PBP SA, Agencja Nieruchomości Rolnych czy Biofarm Sp. z o.o.” — wyjaśnia Leszek Hołda, prezes Integrated Solutions.

Inaczej kształtują się opinie CIO w kontekście trendów. W tym rankingu prowadzenie objęła chmura (cloud computing, 54 proc.) oraz Big Data (34 proc.). Na mobilność wskazało 23 proc. ankietowanych.

„Nasze badanie bardzo dobrze pokazuje różnice pomiędzy tymi rozwiązaniami, które CIO definiują jako konieczne do wdrożenia tu i teraz, jak technologie mobilne czy systemy ochrony informacji oraz takie, które choć znajdują się w kręgu zainteresowania, częściej padają w kontekście przyszłych planów. Do tej grupy zaliczają się m.in. usługi chmurowe, które systematycznie gromadzą wokół siebie grono sympatyków po stronie firm” — wyjaśnia Leszek Hołda z IS.

0
Źródło: Integrated Solutions
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.