DirectX 12 daje sporą przewagę Radeonom

W pierwszych testach DirectX 12 produkty firmy AMD bazujące na architekturze GCN pokazały znaczną przewagę nad rozwiązaniami konkurencyjnymi. W przeprowadzonych testach z użyciem programu 3DMark i sekwencji API Overhead różnica w wydajności wynosi ponad 30%.

Benchmark 3DMark mierzy liczbę rozkazów „draw call”, które w ogólnym ujęciu są żądaniem aplikacji do wyrenderowania obiektu na ekranie. Wyższa przepustowość w tym zakresie oznacza możliwość stworzenia bardziej szczegółowej sceny i uzyskania wyższej wydajności, choć oczywiście wzrost nie jest 1:1. Bez względu jednak na wszystko wyniki przeprowadzonego testu świadczą o potencjalne i mocy kart graficznych AMD Radeon zarówno działając z wykorzystaniem Mantle API jak i DirectX 12.

Z tej okazji Robert Hallock, Head of Global Technical Marketing w firmie AMD, przygotował wpis na blogu, który dokumentuje zyski wydajnościowe, jakie dzięki DirectX 12 uzyskuje sprzęt AMD. Jest tam przedstawione skalowanie zarówno wydajności kart graficznych, procesorów APU, jak i tradycyjnej budowy procesorów. Zapraszamy: http://community.amd.com/community/amd-blogs/amd-gaming/blog/2015/03/26/amd-enables-incredible-directx-12-performance-in-new-3dmark-api-overhead-feature-test.

Warto również bliżej przyjrzeć się wynikom testów, jakie przeprowadziła redakcja PC Perspective:

  • AMD Radeon R9 290X w trybie Mantle: 20,88 milionów rozkazów „draw call”
  • AMD Radeon R9 290X w trybie DirectX 12: 19,12 milionów rozkazów „draw call”
  • GTX 980 w trybie DirectX 12: 15,67 milionów rozkazów „draw call”
0
Źródło: AMD
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.