Gigabyte GTX 980 G1 Gaming WATERFORCE 3-Way SLI: zbuduj sobie potwora

Jesteście w trakcie składania nowego blaszaka z myślą o Star Citizen, albo o wirtualnej rzeczywistości? Gigabyte ma coś dla was. To coś nazywa się Gigabyte GTX 980 G1 Gaming WATERFORCE 3-Way SLI i zapewni Wam stabilne 60 klatek na sekundę w dowolnej produkcji.

W skład zestawu wchodzą trzy karty graficzne GeForce GTX 980 G1 Gaming, które korzystają z dedykowanego systemu chłodzenia wodnego WATERFORCE, sterowanego przy pomocy panelu kontrolnego, montowanego na górze obudowy. Oczywiście w przypadku Waterforce obowiązują wszystkie zalety chłodzenia wodnego, czyli:

  • Temperatura kart, która wg Gigabyte nie przekracza 60 st. C.
  • Stabilna praca przy częstotliwości zegara 1354 (o 20% więcej, niż model referencyjny, karty domyślnie podkręcane są do 1329 MHz w trybie Core Boost Clock)
  • Hałas na poziomie 30db (podczas pełnego obciążenia)

Oczywiście, zanim zaczniecie zastanawiać się skąd wziąć 13999 złotych, należy sprawdzić, czy wasza obudowa ma odpowiednie wymiary, żeby zamontować na niej panel kontrolny Waterforce oraz po to, żeby pomieścić trzy duże karty graficzne. Prawdopodobnie będziecie również potrzebować mocniejszego zasilacza (w końcu mówimy tu o trzech kartach graficznych i dodatkowym zasilaniu dla panelu kontrolneg0), ale kto by się przejmował takimi detalami?

Komputer wyposażony w GTX 980 G1 Gaming WATERFORCE 3-Way SLI był jedną z atrakcji prezentowanych na stoisku GIGABYTE w trakcie tegorocznego finału Intel Extreme Masters 2015 w Katowicach i muszę powiedzieć, że konfiguracja na żywo robiła ogromne wrażenie.

GIGABYTE GTX 980 G1 Gaming WATERFORCE 3-way SLI (GV-N980X3WA-4GD) będzie dostępny w sprzedaży na początku kwietnia bieżącego roku. Sugerowana cena zestawu to 13 999 złotych brutto. Produkt objęty jest trzyletnim okresem gwarancyjnym.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.