HTC Grip – wygodny smartband dla sportowców

Oto efekt współpracy tajwańskiego producenta z Under Armour.

Czym różni się HTC Grip od innych trackerów fitness? Na ten moment ciężko stwierdzić, gdyż po suchym opisie producenta nie widać rewolucji. Ot, urządzenie ma idealnie dopasowywać się do ciała (dostępne będzie w trzech rozmiarach), a zakrzywiony, szeroki ekran PMOLED (1,8″)ułatwić odczytywanie pomiarów i powiadomień.

Dzięki modułowi GPS i odpowiednim sensorom Grip pomoże śledzić różnego rodzaju aktywność fizyczną – od biegów aż po klasyczne ćwiczenia siłowe- i zdrowy sen. I to bez konieczności łączenia ze smartfonem. Oczywiście łączność Bluetooth przyda się w momencie, gdy będziemy chcieli zsynchronizować wyniki, czy odebrać powiadomienia lub wykorzystać bransoletkę do kontrolowania muzyki. Urządzenie jest także wodoodporne do głębokości 1 metra i czasu do 30 minut. Akumulator na jednym ładowaniu przy włączonym GPS wytrzyma około 5 godzin.

Dodatkowo Grip będzie synchronizował dane z siecią UA Record, dzięki której użytkownik otrzyma dostęp do narzędzi analitycznych i podgląd aktywności zawodowych sportowców czy trenerów. Premiera urządzenia zaplanowana jest na wiosnę tego roku. Grip będzie dostępny w cenie 199 dolarów.