HTC One M9 mocno się przegrzewa

Od dawna wiadomo, że Snapdragon 810 ma problemy z utrzymywaniem niskich temperatur. Jeszcze w styczniu tego roku pojawiły się plotki o tym, że Samsung zrezygnuje z procesora Qualcomma w Galaxy S6 właśnie z tego samego powodu. Koreański producent postawił w końcu na inny procesor, a HTC...cóż, teraz się musi tłumaczyć.

Z przeprowadzonego benchmarku GFXBench wynika, że One M9 osiąga znacznie wyższe temperatury przy ekstremalnym obciążeniu procesora. Pomiar wykazał nawet 55,4 stopnia Celsjusza, podczas, gdy konkurencyjne słuchawki osiągały wynik w granicach 40 stopni. Przy pamięciożernych grach w rodzaju Asphalt 8 czy Assassin’s Creed: Pirates temperatura smartfona była już niższa – około 42 stopnie Celsujsza – ale dalej taką ilość ciepła trudno zignorować przy użytkowaniu.

HTC broni się jednak faktem, że prace nad oprogramowaniem smartfonu nie zostały jeszcze ukończone, a benchmark został przeprowadzony na testowej wersji softu, która to prawdopodobnie odpowiada za powyższe błędy. Teoretycznie nie powinniśmy się zatem martwić tym problemem, kiedy smartfon trafi już do sprzedaży.

A czemu teoretycznie? W praktyce HTC może zastosować brutalnie działające algorytmy spowalniające pracę procesora w sytuacjach (tzw. throttling), które będą groziły jego przegrzaniem. W rezultacie chip rzeczywiście nie będzie się przegrzewał, ale wydajność przy okazji „diabli wezmą”. A nie o to chyba w tym wszystkim chodziło.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.