LG nie zapomina o mniej zamożnych klientach

Na tegorocznych targach MWC firma LG Electronics zaprezentowała nową linię atrakcyjnych cenowo smartfonów ze średniej półki, wyposażonych w funkcjonalności i wzornictwo do tej pory zarezerwowane dla modeli klasy premium tej firmy.

W skład nowej linii wchodzą cztery smartfony — Magna, Spirit, Leon oraz Joy. Każdy z nich został zaprojektowany zgodnie z koncepcją wzorniczą LG znaną z wyższych modeli oraz tak by szersze grono konsumentów mogło cieszyć się zoptymalizowaną wydajnością i zwiększającymi komfort użytkowania funkcjami. Wyświetlacze LG Magna i LG Spirit są lekko zakrzywione (promień krzywizny to 3000 mm), dzięki czemu mają ciekawy profil i mają dobrze leżeć w dłoni.

Wszystkie debiutujące smartfony będą dostępne w wersjach LTE oraz 3G. Poszczególne modele w zależności od wybranej opcji różnią się wykończeniem tylnej obudowy: metalicznym w modelach LTE oraz z fakturą w modelach 3G.

Smartfon LG Magna posiada czterordzeniowy procesor i 5-calowy wyświetlacz In-cell Touch, spotykany do tej pory w modelach klasy premium. Dodatkowo wyposażono go w

8-megapikselowy aparat główny oraz 5-megapikselowy aparat przedni, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się zdjęciami, w tym także autoportretami wysokiej jakości. W smartfonie zastosowano akumulator o największej pojemności w tej klasie urządzeń – 2540 mAh, co oznacza, że wystarczy na cały dzień intensywnego użytkowania.

Smartfon LG Spirit wyposażono w 4,7-calowy wyświetlacz oraz aparat o rozdzielczości 8 megapikseli. Zastosowanie przycisków Rear-Key pozwala na zminimalizowanie ramki i zwiększenie użytecznej powierzchni ekranu, co nadaje konstrukcji smuklejszy wygląd. Ponadto, wyświetlacz In-cell Touch składa się z mniejszej liczy warstw, dzięki czemu szybciej reaguje na dotyk oraz zapewnia lepszą widoczność i ostrość obrazu przy silnym oświetleniu zewnętrznym.

Pozostałe dwa modele są jeszcze bardziej kompaktowe. LG Leon wyposażony został w 4,5-calowy wyświetlacz, natomiast LG Joy (najmniejszy z serii) dzięki przekątnej 4 cali bez problemu mieści się w każdej kieszeni.

Nową linię smartfonów LG wzbogacono o popularne funkcje, które do tej pory występowały głównie w wyższych modelach. Gesture Shot pozwala na łatwe wykonywanie autoportretów – wystarczy wykonać prosty ruch ręką, który włączy trzysekundowy samowyzwalacz. Funkcja ta przydaje się także przy okazji korzystania z popularnych wysięgników (tzw. selfie stick), tym bardziej, że odległość z jakiej aparat rozpoznaje gesty zwiększono do 1,5 metra. Dzięki Glance View, rozwiązania wprowadzonego po raz pierwszy w smartfonie LG G Flex 2, użytkownik może szybko sprawdzać kluczowe powiadomienia przez przesunięcie palcem po ekranie z góry na dół. Funkcja działa przy wygaszonym wyświetlaczu, więc wyświetlenie zegara, ostatnich wiadomości czy nieodebrane połączenia nie wymaga już odblokowania ekranu.

Nowa seria smartfonów klasy średniej trafi do sprzedaży w wybranych krajach jeszcze w tym tygodniu. W Polsce model Spirit (w wersjach 3G oraz 4G LTE) pojawi się już od marca 2015, model LG Leon (w wersjach 3G oraz 4G LTE) od kwietnia, a LG Magna (w wersji 3G) od maja 2015. Termin pojawienia się modelu Joy na polskim rynku nie jest jeszcze potwierdzony.

Ceny na polskim rynku zostaną podane w momencie wejścia telefonów na rynek.

0
Źródło: LG
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.