Microsoft Lumia 640 i Lumia 640 XL – tanio i dobrze [aktualizacja: nasza wideorelacja ze stanowiska Microsoftu]

Microsoft chce zaproponować konsumentom rozwiązania z każdej półki cenowej. Nowe urządzenia to z jednej strony wybór rozmiaru ekranu i aparatu fotograficznego, a z drugiej dostęp do zaawansowanych usług Microsoft za rozsądną cenę. Lumia 640 i Lumia 640 XL to:

 • Ekranuo rozdzielczości HD: 5-calowy w Lumia 640 i 5,7 calowy w Lumia 640 XL
 • Możliwość robienia dobrych zdjęć nawet w słabym oświetleniu z 8MP aparatem w Lumia 640 i 13MP z optyką Zeiss w Lumia 640XL. Oba smartfony wyposażone są we flesz, przedni aparat do wideo rozmów przez Skype oraz preinstalowaną aplikację Lumia Camera.
 • Długi czas działania pomiędzy ładowniami dzięki bateriom: 2500 mAh w Lumia 640 i 3000 mAh w Lumia 640 XL.
 • Jak zapewnia Microsoft, płynny i szybki dostęp do dokumentów, stron WWW czy aplikacji dzięki 1GB pamięci RAM i czterordzeniowemu procesorowi Qualcomm Snapdragon 1,2 GHz.
 • Najnowsza wersja Windows Phone 8.1 z aktualizacją Denim z prostym dostępem do Centrum Powiadomień, klawiaturą Word Flow i aktywnymi folderami. Oba urządzenia są przygotowane do aktualizacji do Windows 10.
 • Roczna licencja Office 365 na dwa dodatkowe urządzenia.
 • Pierwsze modele dual-SIM ze wsparciem dla technologii LTE. Wszystkie urządzenia dual-SIM są wyposażone w Smart Dual:

 • Funkcja Smart Dual SIM pozwala na stałe bycie dostępnym, niezależnie od karty SIM, z której właśnie korzystamy, dzięki prostemu ustawianiu przekierowywania połączeń.
 • Możliwość definiowania ustawień dla poszczególnych kart, np. SIM 1 do połączeń głosowych, a SIM 2 dla transmisji danych.
 • Możliwość ustawienia osobnych kafelków na ekranie głównym dla obu kart SIM zarówno dla połączeń głosowych, jak i wiadomości, by efektywniej kontrolować korzystanie z obu kart SIM.
 • Możliwość nadania nazw kartom SIM.

Użytkownicy Lumia 640 i Lumia 640 XL będą mieć dostęp do aktualizacji Windows 10 zarówno przez program Windows Insider, jak również tradycyjną drogą w późniejszym terminie w tym roku. Główne funkcjonalności i udoskonalenia nadchodzącego systemu to m.in. uniwersalne aplikacje, takie jak: Office, Poczta, Kalendarz, zdjęcia; Skype bazujący na protokole internetowym (połączenia są realizowane przez dane pakietowe lub Wi-Fi); oraz nowa przeglądarka Project Spartan.

Osoby kupujące Lumia 640 lub Lumia 640 XL dostaną również roczną subskrypcję Office 365 (z takimi aplikacjami, jak: Word, Excel, PowerPoint, Outlook i OneNote) na jeden komputer Windows/Mac i jeden tablet; 1 TB przestrzeni w OneDrive oraz 60 minut miesięcznie na rozmowy za pośrednictwem Skype.

„Nowymi smartfonami z rodziny Lumia rozszerzamy portfolio niedrogich urządzeń” – powiedziała Jo Harlow, corporate vice president for Phones w Microsoft. – „Z Lumia 640 i Lumia 640 XL oferujemy bardzo dobre rozwiązania i zaawansowane serwisy Microsoft jeszcze szerszej grupie klientów”.

Oba urządzenia będą dostępne w Polsce na początku kwietnia w cenie: Lumia 640 (LTE i dual-SIM) – 699 PLN, a Lumia 640 XL (LTE i dual-SIM) – 949 PLN w kolorach: czarnym, białym, pomarańczowym oraz niebieskim.